Korea znów grozi. Zapowiada wysłanie wojsk do strefy zdemilitaryzowanej

Korea znów grozi. Zapowiada wysłanie wojsk do strefy zdemilitaryzowanej Źródło: Wikimedia Commons/Johannes Barre/GNU

Nie cichnie spór między Pjongjangiem a Seulem. Korea Północna grozi wysłaniem wojsk do strefy zdemilitaryzowanej. Południe przygląda się sytuacji z niepokojem, zapewnia jednak, że jest gotowe do błyskawicznej reakcji. Czy grozi nam zaostrzenie konfliktu na Półwyspie Koreańskim?

Korea Północna zagroziła wysłaniem wojsk do strefy zdemilitaryzowanej przy granicy z Koreą Południową. Sprawie przygląda się Seul i Waszyngton. Jak podaje Ministerstwo Obrony południowokoreańskiego państwa, armia obserwuje uważnie sytuację i jest gotowa w każdej chwili podjąć działania.

- Do stref, które zostały zdemilitaryzowane zgodnie z porozumieniem Północy i Południa, by zmienić linię frontu w twierdzę i dodatkowo podwyższyć czujność wojskową wobec Południa- oznajmiło dowództwo armii Korei Północnej cytowane przez TVN24. Nie zostało wskazane konkretne miejsce, w którym miałaby być ulokowana armia, jednak eksperci wskazują na Kaesong lub rejon turystyczny Gór Diamentowych (Kumgang). To pierwsze miasto to duża i ważna strefa przemysłowa, która była symbolem zacieśniania stosunków, drugi region to strefa do której mogą wjeżdżać obywatele państwa z południa.

Korea Północna grozi 

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

- Traktujemy tę sytuację poważnie. Co do północnokoreańskich posunięć wojskowych, Korea Południowa i USA ściśle je monitorują i wykrywają, pozostając w bliskiej koordynacji - oświadczyła mediom rzeczniczka ministerstwa obrony Korei Południowej Czoi Hiun Su. Dodała również, że wojsko jest gotowe na "każde okoliczności".

Sprawa wysłania wojsk może być pokłosiem wysadzenia biura łącznikowego przez północnokoreańskie władze. Biuro łącznikowe powstało w 2018 roku na fali ocieplania stosunków między obiema Koreami, jednak gdy te znów zaczęły się psuć, Pjongjang postanowił teatralnym gestem pokazać co sądzi o współpracy.

Dzisiaj grzeje: 1. Żywioły na dobre rozszaleją się w 2 województwach, IMGW się szykuje. Zagrożenie zdrowia, a nawet życia i alerty 1. stopnia niedługo mogą być ogłoszone
2. Wstrząsające wiadomości obiegły media. Nie żyje 32-latka

Niewiele wiemy o planach reżimu północnokreańskiego, jednak zdaniem ekspertów wzmocniona będzie wojskowa obstawa w którymś z regionów, który powstał jako symbol współpracy obu państw. Mamy nadzieję, że konflikt uda się szybko zażegnać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Robert zamówił skromny obiad dla 2 osób nad polskim morzem. Dostał paragon i zastygł, musiał zapłacić 200 zł, ceny orbitują
  2. Kierowca umyślnie wjechał w polskich kolarzy. Bulwersujący incydent uchwyciła kamera (WIDEO)
  3. Dramat Beaty Tadli. Współczujemy, o wszystkim dowiedziała się w bardzo smutny sposób
  4. 5-osobowa rodzina chciała dotrzeć na pogrzeb. Nagle doszło do niepojętej tragedii, nagranie wywołuje ciarki na plecach
  5. Ogromne zmiany w "Naszym nowym domu", widzów zamuruje. Katarzyna Dowbor ciężko je zniosła, "Dużo gorzej mi się pracuje"
  6. Stan zdrowia Pierwszej Damy nagle się pogorszył. Trafiła do szpitala, niepokojące doniesienia trafiły do mediów z Ukrainy

Źródło: TVN24


  

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News