Kora nazwała ich "hienami cmentarnymi". Teraz oskarżają ich o zarabianie na jej śmierci

Kora nazwała ich "hienami cmentarnymi". Teraz oskarżają ich o zarabianie na jej śmierci

Kora zmarła 28 lipca, jednak jej niespodziewane odejście w dalszym ciągu smuci i dręczy Polaków. Wielu słucha w domowym zaciszu utworów Maanam, aby uczcić pamięć wielkiej artystki. Jeden z członków zespołu Olgi Jackowskiej postanowił w trochę inny sposób "oddać cześć" wokalistce, nie spotkał się jednak z przychylnym odbiorem. Internauci grzmią i rzucają oskarżeniami.

Złoty Maanam został założony przez Marka Jackowskiego, który jednak zmarł niespodziewanie w maju 2013 roku i nie dopracował własnego projektu. Wtedy to zespół przejął Ryszard Olesiński - dotychczasowy gitarzysta Maanamu. Zaczęli grywać koncerty pod nazwą mocno związaną z kultowym zespołem, jednak bez jego najważniejszej osobowości - samej Kory. Wokalistkę zastąpiła Karolina Leszko-Tyszyńska. Olga Jackowska poczuła się mocno urażona z powodu tego projektu. Miała wrażenie, że szargane jest w ten sposób jej dobre imię, a przede wszystkim - wykorzystuje się nazwę Maanam tylko dla własnych zarobków. - Nie mam nic przeciwko tym muzykom, kiedyś ich nawet bardzo lubiłam. Tej dziewczynie też życzę, aby zrobiła wielką karierę, ale pod swoim nazwiskiem. Wszystko w dosyć okrutny sposób zbiegło się ze sobą: śmierć Marka, moja choroba i próba zawłaszczenia nazwy Maanam. Byli koledzy zachowują się jak hieny cmentarne. Może właśnie to byłaby odpowiednia dla nich nazwa? - mówiła Kora w 2014 roku w rozmowie z "Newsweekiem".

Kora Jackowska nazywała ich "hienami cmentarnymi". Czy Złoty Maanam będzie koncertować?

Złoty Maanam postanowił reaktywować swoją działalność już dwa tygodnie po pogrzebie Kory. Większość fanów wokalistki oburzyło się z tego powodu. - Jeżeli chcecie grać to SUPER, ale dlaczego jako Złoty Maanam? Marka Jackowskiego i Kory niestety już nie ma na tym świecie, a kontynuacja projektu pod tą nazwą śmierdzi mi tylko marketingiem - zarzucali zespołowi. Gitarzysta Ryszard Olesiński postanowił ustosunkować się do zarzutów. Twierdzi, że muzyka grana przez zespół ma upamiętniać Korę i być "hołdem dla Olgi i Marka". Podkreśla, że Złoty Maanam to nie jest Maanam, a członkowie nowego zespołu nie mają zamiaru zastąpić największych artystów. Internauci są jednak nieprzekonani i proszą, aby Olesiński zdecydował się na zmianę nazwy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Żona Mackiewicza zabiera głos po miesiącach. Wstrząsające słowa
  2. Barbara Kurdej-Szatan ma dość. Fani nie mają litości! "Sama jest sobie winna"
  3. Julia Wróblewska cieszyła się z rozjechanego lisa. Teraz będzie miała dziecko
Następny artykuł