Kilka dni temu Polskę obiegła szokująca wiadomość o śmierci znanej artystki. Wokalistka zespołu Maanam Kora Jackowska, po długim okresie zmagania się z chorobą odeszła w wieku 67 lat.

O złośliwej chorobie nowotworowej artystki mówiono już od kilku lat. Na jaw wyszła prawda o zmaganiach wokalistki z rakiem jajnika.

Ostatnie godziny życia Kory były szokujące. Jak donosi jedna z najbliższych przyjaciółek artystki, profesor Magdalena Środa, w ostatnich godzinach życia zmarłej nie było już z nią kontaktu.
„Gdy tydzień temu przed jej śmiercią wybierałam się na Roztocze i powiedziałam Krzysztofowi, mojemu mężowi, który dobrze znał Korę: ‚Jadę do niej, ona umiera’, odpowiedział: To niemożliwe. Boginie nie umierają” – zaznaczyła profesor.

Ze względu na piętnastoletnią znajomość nie mogło zabraknąć Środy towarzyszącej Korze w jej ostatnich chwilach.

– Odchodziła w noc, w którą wszyscy na świecie gapili się w niebo na księżyc. Symbol kobiecych mocy. Długo się chował, znikł a potem spektakularnie odsłaniał. Rozpaliliśmy „szamańskie” ognisko, postawiliśmy na łące lunetę, choć i tak gołym okiem było lepiej widać tę przemianę. Opowiadaliśmy jej o niej, trzymając za ręce, głaszcząc, szepcząc. Nie było już kontaktu, ale musiała nas słyszeć. Boginie słyszą wszystko. I nie umierają – opowiadała Środa.

– Dante umieszczał ludzi letnich, czyli tych, którzy nigdy nie kochali i nigdy nienawidzili, w trzecim kręgu piekieł. Kory tam na pewno nie znajdziecie – podsumowała Środa.

Artystka odeszła w sobotni poranek, 28 lipca o godzinie 5:30 w towarzystwie najbliższych.

Na co zmarła Kora Jackowska? Nowotwór wiele ją kosztował

Za sprawą mediów oraz samej chorej nagłośniono szokującą prawdę o cenach leków niezbędnych do walki z daną odmianą nowotworu. Olaparib, który był ostatnią nadzieją cierpiących na tę przypadłość kobiet opiewał na zawrotną kwotę 23 500 złotych. O ile artystkę było stać jeszcze na takie leczenie, o tyle oczywistym jest fakt, że przeciętne Polki skazane były na śmierć.

Dzięki nagłośnieniu przez artystkę sprawy, lek otrzymał refundację NFZ. Kora walczyła nie tylko z rakiem ale także polskim systemem opieki zdrowotnej.

Legendy polskiej muzyki, które straciliśmy w ostatnim czasie [ZDJĘCIA]

ZOBACZ TAKŻE: Dramatyczne wyznanie matki gwiazdy TVN! Zostawił ją na starość, okropne

ZOBACZ TAKŻE: Reporterka TVN24 MOLESTOWANA na wizji?! Burza po głośnym nagraniu

ZOBACZ TAKŻE: Meghan Markle ma poważne kłopoty. Rodzina wyciąga kolejne brudy

Magdalena Środa
Fot. Wikipedia
fot. wikipedia.org
Olga Jackowska
Kora Jackowska w 2013 roku. Fot YouTube/iplaTV

14 gwiazd, które chciały odebrać sobie życie [ZDJĘCIA]