Szok! W ohydny sposób obrażają Korę po śmierci

Szok! W ohydny sposób obrażają Korę po śmierci

Dziś o godzinie 5:30 w swoim domu w Bliżowie na Roztoczu zmarła Olga Sipowicz, znana jako Kora Jackowska. Wokalistka przegrała wieloletnią walkę z rakiem. Miała 67 lat, pozostawiła męża Kamila Sipowicza.

Po wejściu na krajową scenę w 1976 roku Kora wraz z Maanamem po prostu nią zawładnęła. Do 2008 roku zespół działał, koncertując i ciesząc uszy swoich fanów. Jackowska występy na żywo przerwała w 2014 roku z racji zdiagnozowania u niej choroby nowotworowej. Od tego czasu pracowała w Polsacie w jury muzycznego show "Must be the music" i poświęcała się walce z rakiem. By lepiej się czuć i spędzać czas bliżej natury, przeprowadziła się do Bliżowa, w którym kupiła dom. Tam prowadziła spokojne życie, zajmowała się ogrodem, obcowała z krajobrazem.

Kora obrażana przez internautów

Wokalistka znana była ze swoich poglądów politycznych. Często krytykowała m.in. Prawo i Sprawiedliwość, była zwolenniczką legalności aborcji i legalizacji marihuany, którą sama się raczyła. Przysporzyło jej to wielu wrogów, którzy uznali ją za "antypolkę", "Żydówkę" czy "komunistkę". Po rozpowszechnieniu się wieści o śmierci artystki w internecie wylało się na nią wiadro pomyj.
- Była aborcjonistką. Mówiła, że jest na (prawdopodobnie "nas" - przyp. red.) za dużo na świecie. Dobrze, że zwolniła miejsce. Szkoda, że tak późno; Jednej żydowskiej komuszki mniej; Pa Pa antypolski komunistyczny lewaku; Wybitnie głupia; Co maryśka nie dojechała ? Wielka to ona kiedyś była pod koniec żałosne babsko uwikłane w różne nielegalne sprawy - czytamy w różnych mediach społecznościowych. Piszący negatywne komentarze posuwają się do najbardziej wulgarnych i obrzydliwych sformułowań. Internauci zdają się zapominać, że sam Andrzej Duda wyraził ubolewanie nad śmiercią Kory. - Odejście Olgi Jackowskiej (Kory) dla wielu ludzi mojego pokolenia, w tym dla mnie, oznacza symboliczny koniec jakiejś epoki. Wychowaliśmy się na Maanamie, zwłaszcza w Krakowie. To były nasze pierwsze tańce, pierwsze miłości. Szanowna Pani Olgo, dziękujemy. Pamiętamy! RiP - napisał prezydent RP. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Kaczyńska właśnie wzięła ślub! Nie tak miało to wyglądać, WPADKA ROKU
  2. Kaczyński ma jedno marzenie. Nie chodzi o politykę
  3. Żałoba w pałacu prezydenckim. Andrzej Duda załamany
  4. Torturował zwierzaka na oczach turystów. Wszyscy mieli niezły ubaw
  5. Premiery kinowe sierpień 2018. Na co warto iść do kina?
Kora Wokalistka Maanam w "Must be the music". Fot. YouTube/
Must Be The Music Polsat Kora Jackowska w 2013 roku. Fot YouTube/iplaTV Okładka płyty Maanam "Łóżko". Fot. Facebook/KORA źródło: Facebook/Twitter
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News