Kora tego nie chciała. Mąż artystki podjął ważną decyzję

Kora tego nie chciała. Mąż artystki podjął ważną decyzję Źródło: Fot. Wikipedia

Kora zmarła 28 lipca 2018 roku po walce z ciężką chorobą. Chociaż gwiazda rozstała się z zespołem Maanam, niezmiennie funkcjonował on w branży muzycznej jako "Złoty Maanam", co niezwykle nie podobało się artystce. Już po jej śmierci mąż wokalistki podjął jednak przełomową, ważną decyzję w burzliwej kwestii.

Kora tworzyła Maanam od 1976 do 2008 roku. Gwiazda była znana jako liderka legendarnej grupy oraz niezwykle zdolna, charyzmatyczna osobowość, która pociągała za sobą tłumy. Los ostateczne poróżnił ją jednak z pozostałymi członkami zespołu, co nie skłoniło ich do zejścia ze sceny. Zamiast tego występowali pod nazwą Złoty Maanam, wyraźnie rozdrażniając wokalistkę. Ani ona, ani jej mąż nie akceptowali podobnego rozwiązania.

Kora nie chciała "Złotego Maanamu", na scenie pojawi się "Ex-Maanam"

Po śmierci Kory doszło jednak do pojednania między Kamilem Sipowiczem i współtwórcami grupy. Pokój skłonił partnera Kory do podjęcia przełomowej decyzji, która być może, jak twierdzą niektórzy fani, nie ucieszyłaby jednak samej gwiazdy. - W czasie pogrzebu Koreńki (...) Ryszard Olesiński, jego brat Krzysztof oraz Paweł Markowski czyli byli członkowie zespołu Maanam złożyli mnie oraz rodzinie kondolencje. Ryszard Olesiński skomponował na śmierć naszej ukochanej Kory piękny, przejmujący utwór. To dało przestrzeń do negocjacji w sprawie nieakceptowanej przez Korę i przeze mnie nazwy Złoty Maanam. Prawie pół roku po odejściu Kory i po kilku rozmowach z Rysiem doszliśmy do porozumienia: muzycy nie będą używać nazwy Złoty Maanam, a ja, jako osoba, która na prośbę Kory i Marka Jackowskiego zarejestrowała dwadzieścia lat temu nazwę Maanam w Urzędzie Patentowym, udzielę im zgody na używanie bardziej adekwatnej nazwy Ex-Maanam - ogłosił oficjalnie Sipowicz za pośrednictwem strony Kory na Facebooku.

Gratka dla fanów Maanamu dzięki ważnej decyzji Kamila Sipowicza

- Planujemy koncerty z muzyką zespołu Maanam wykonywaną przez najlepszych polskich (może nie tylko polskich) artystów i chcielibyśmy, aby także byli muzycy Maanamu wzięli w tych koncertach udział - przekazał mąż Kory, ogłaszając także, iż 25 lat po wypuszczeniu na rynek albumu "Róża" do sprzedaży trafi "specjalne wydanie: winyl, cd i piękna chusta zaprojektowana przez artystkę Alicję Bielawską".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Większość fanów Kory odniosła się do decyzji Sipowicza bardzo pozytywnie. Ze względu na stosunek wokalistki do "Złotego Maanamu" wciąż prowokuje ona jednak skrajne emocje i niemałe kontrowersje wśród pozostałej części sympatyków gwiazdy.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Agnieszka Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Fani boją się o jej życie!
  2. Tak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego się po niej NIKT nie spodziewał
  3. Kiedy wszedł Michał Szpak, wszystkim odebrało mowę. Gwiazdor znowu szokuje
  4. Przyjaciółka Anny Przybylskiej zdradziła sekret. Aktorka z pewnością by ją wspierała
  5. Magda Gessler rozbiła bank! Czeka nas coś lepszego niż „Kuchenne Rewolucje”
Następny artykuł