Nigdy niepublikowane teksty Kory zostaną ujawnione. Jej mąż podjął już decyzję

Nigdy niepublikowane teksty Kory zostaną ujawnione. Jej mąż podjął już decyzję Źródło: Fot. Wikipedia

Kora, wokalistka zespołu Maanam, przegrała ciężką i nierówną walkę z rakiem jajnika. Artystka odeszła 28 lipca, w swoim ukochanym domu na Roztoczu. Byli przy niej jej najbliżsi, którzy otaczali ją opieką do samego końca. Choć od śmierci piosenkarki minęło niewiele czasu, jej mąż, Kamil Sipowicz, podjął odważną decyzję. 

Olga Jackowska dzielnie stawiała czoła chorobie nowotworowej. Chociaż chemioterapia i operacja przynosiły dobre rezultaty, okazało się, że są przerzuty. Kora przeszła kolejną operację, tym razem na otwartym mózgu. Kolejna chemioterapia nie była możliwa ze względu na zbyt wyniszczony organizm. Artystka odeszła miesiąc po swoich 67. urodzinach, które z hukiem obchodziła. Kora była piosenkarką kochaną przez wielu Polaków. Przez długie lata swojej kariery zaskarbiła sobie sympatię fanów dzięki swojej autentyczności i barwnej osobowości. Gdy odeszła, jej śmierć opłakiwało wielu. Teraz pojawił się pomysł na to, jak godnie upamiętnić artystkę.

Kora i jej wiersze

Kamil Sipowicz, mąż niedawno zmarłej artystki, postanowił wydać tomik wierszy napisanych przez piosenkarkę. Taki pomysł wymyśliła... sama Kora. Podobno poprosiła ona męża, że gdyby nie dożyła wydania swojej nowej płyty, zebrał on jej teksty i złożył w tomik poezji. Menedżerka artystki zdradziła, że kobieta tworzyła piosenki na nową płytę. Niestety, nie zdołała jej dokończyć. Tygodnik "Na żywo" dotarł do jednej z osób z otoczenia zmarłej piosenkarki. Informator zabrał głos w sprawie zebranych materiałów: - Kora porusza w nich tematy miłości, duszy, są też motywy związane z naturą, którą tak kochała. Wiele tekstów jest już skatalogowanych w wersji cyfrowej na komputerze. Teraz trzeba je jedynie przygotować do druku. Kamil ma wydać jej teksty jako tomik poezji. Zadba o to, by pamięć o jego żonie przetrwała. - zdradził anonimowy rozmówca.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeszcze nie teraz

Zanim na półkach księgarni znajdziemy tomik z twórczością Kory, będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość. Mimo iż plany odnośnie jego wydania już są, to mąż zmarłej musi jeszcze trochę ochłonąć. Nie jest jeszcze gotowy na rozmowy z wydawnictwami. W jego imieniu wypowiada się menadżerka Olgi Jackowskiej, Katarzyna Litwin. - Proszę nam pozwolić przeżyć do końca żałobę po Oldze. Później zastanowimy się nad formą, w jakiej wydamy utwory - powiedziała kobieta. Bez względu na to kiedy, i czy w ogóle, pojawią się wiersze zmarłej piosenkarki, pamięć o Korze i jej twórczości z pewnością przetrwa długie lata. Zadbają o to jej fani i najbliższa rodzina z mężem na czele.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tysiące ludzi w Polsce odciętych od świata. To dopiero początek
  2. Alimenty 2019: Tysiące dzieci straci świadczenie, będzie coraz gorzej
  3. Świat według Kiepskich zniknie z TV? Fani serialu zrozpaczeni
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News