W sieci pojawiły się archiwalne, nigdy nie publikowane zdjęcia Kory. Fanom zakręci się łezka w oku

W sieci pojawiły się archiwalne, nigdy nie publikowane zdjęcia Kory. Fanom zakręci się łezka w oku Źródło: Screen/ YouTube/ Plotek.pl

Kora wciąż pozostaje w pamięci swoich fanów. Cały czas pojawiają się kolejne wspomnienia wybitnej wokalistki. Okazuje się, że pozostało po niej wiele pamiątek. Właśnie opublikowano nieznane wcześniej zdjęcia z jednego z koncertów grupy Maanam. Fani łatwo wzruszą się, przeglądając te kadry.

Kora i Maanam - to nierozłączne skojarzenie wszystkich fanów polskiego rocka. Wybitna wokalistka miała oczywiście bogatą solową karierę, lecz to Maanam był jej przepustką do wielkiej kariery. Fani z rozrzewnieniem wspominają dawne koncerty ulubionej grupy. Falę wspomnień na pewno wywołają nieznane wcześniej koncertowe zdjęcia, które pojawiły się na Facebooku.

Kora na nieznanych zdjęciach. Wzruszające kadry

Kora zadebiutowała jako wokalistka w 1976 roku w założonym rok wcześniej przez Marka Jackowskiego i Milo Kurtisa zespole o nazwie M-a-M. Wówczas grupa grała muzykę inspirowaną Bliskim Wschodem. Wkrótce jednak zmienił nazwę na Maanam i zaczął grać rocka. Teraz jest już kojarzony tylko z tą muzyką. Tak jak z Korą, która stała się główną wokalistką grupy.

Gigantyczną popularność Maanam zyskał w 1980 roku, po występie w Opolu. Każdy znał takie przeboje jak "Boskie Buenos" i "Żądza pieniądza". W późniejszych latach grupa przechodziła różne trudności, rozpadł się w latach 80., potem wznawiał działalność. Ostatecznie zawiesił granie w 2008 roku. Na zawsze Maanam pozostał jednak legendą polskiego rocka.

Na facebookowym profilu poświęconym Korze opublikowano właśnie archiwalne, nieznane dotychczas zdjęcia z 1984 roku. Na fotografiach autorstwa Maćka Dyląga uwieczniono koncert zespołu w Klubie Pod Jaszczurami w Krakowie. Przeglądając te zdjęcia nietrudno się wzruszyć. 

Nie tylko zdjęcia? Istnieją nieopublikowane teksty Kory

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kora zmarła 28 lipca 2018 roku. Pogrzeb miał miejsce 8 sierpnia na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. W uroczystości wzięło udział wiele znanych osobistości, m.in. Wojciech Mann, Jerzy Buzek, Ryszard Kalisz czy Hanna Gronkiewicz Waltz. Po świeckiej ceremonii urnę z prochami wokalistki złożono na cmentarzu w kwaterze "K".

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomo w jaki sposób Agnieszka Woźniak-Starak pożegnała męża. Wspaniałe
2. Polacy upokorzeni w samolocie! OPRYSKANO ICH OHYDNĄ SUBSTANCJĄ!

Okazuje się, że pozostało po niej trochę pamiątek. Prócz niepublikowanych wcześniej zdjęć, istnieją jeszcze niewydane teksty i wiersze autorstwa Kory. Jak pisał "Fakt", wokalistka miała podkłady muzyczne Pawła Mykietyna, pod które pisała utwory. Czy kiedykolwiek zostaną zaśpiewane - nie wiadomo. Wszystko jednak wskazuje, że teksty Kory ukażą się w formie tomiku poezji. Taki plan ma przynajmniej, według "Faktu", mąż artystki Kamil Sipowicz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na jaw wyszła tajemnica Piotra Woźniaka-Staraka. Tylko garść Polaków o tym wiedziała. Zbieramy szczęki z podłogi
  2. Tłumy gwiazd na pogrzebie Woźniaka-Staraka. Padły poruszające słowa: ''Nie mam już serca''. Wszyscy płakali
  3. Gdy widziała, że mąż i syn sięgają po alkohol, drżała ze strachu i zaczynała płakać. Jej koszmar trwał przez lata
  4. Wzruszające chwile w DDTVN. W ostatnich minutach programu oddano hołd Piotrowi Woźniak-Starakowi
  5. Wkrótce uderzy potężny huragan Dorian!

Źródło: Interia

Następny artykuł