Przepiękne upamiętnienie Kory na oczach milionów telewidzów. Tegoroczny festiwal w Opolu przejdzie do historii

Przepiękne upamiętnienie Kory na oczach milionów telewidzów. Tegoroczny festiwal w Opolu przejdzie do historii Źródło: youtube.com/Uwaga! TVN

Kora, której niespodziewana śmierć poruszyła setki tysięcy fanów i sympatyków zespołu Maanam, została upamiętniona podczas pierwszego dnia festiwalu w Opolu. Hołd oddała jej jedna z rozpoznawalnych piosenkarek.

Kora odeszła po ciężkiej chorobie 28 lipca zeszłego roku, co oznacza, że niedługo będziemy obchodzić pierwszą rocznicę jej śmierci. Już teraz, aby uczcić jej pamięć, na piękny gest zdobyła się była piosenkarka hitowego zespołu.

Kora nie zostanie zapomniana. Pamięć o niej jest pielęgnowana cały czas

Wczoraj w Opolu miał miejsce koncert "Od Opola do Opola", podczas którego wspominane są najważniejsze wydarzenia z rodzimej branży muzycznej z okresu ostatnich dwóch lat. Śmierć Kory po 5-letniej walce z chorobą nowotworową nie mogła zostać pominięta. Artystka wraz z zespołem wydała wiele piosenek, z których praktycznie każda stawała się hitem. Organizatorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, które z nich wybrać na piątkowy wieczór.

Dziewczęta z zespołu Tulia, które były uczestniczkami tegorocznej Eurowizji, podjęły się naprawdę odpowiedzialnego zadania. Folkowy zespół wykonał swoją własną interpretację jednej z kultowych piosenek, "Krakowskiego spleenu". Występ poruszył same artystki, ale też publiczność zgromadzoną przed sceną, jak i miliony przed telewizorami. Jednak to Ania Wyszkoni oddała Korze należny hołd.

Ania Wyszkoni nie zapomina o legendzie polskiej sceny muzycznej. Wzruszyła drobnym gestem

Tulia wykonała jeszcze "Ta noc do innych jest niepodobna" z repertuaru Maanamu i oddała scenę we władanie Ani Wyszkoni. Artystka wyszła do opolskiej publiczności ubrana na czarno, w spodenkach i marynarce ozdobionej srebrnymi łańcuszkami. Widać było po niej, że najbliższe kilka minut będzie stresujące, ponieważ chciała wypaść idealnie. Postanowiła zaśpiewać piosenkę "To tylko tango" z 1983 roku. Publika ucichła i dała artystce szansę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po wykonanej piosence widać było, że wiele osób pogrążyło się w zadumie, inni klaskali nagradzając w ten sposób Wyszkoni. Ona sama postanowiła na sam koniec unieść rękę w kierunku nieba, składając na niej wcześniej pocałunek. Ten drobny gest wzruszył rzesze telewidzów zasiadających przed telewizorami, którzy poczuli, że duch Kory jest cały czas obecny na polskiej scenie muzycznej.

 

  1. Danuta Wałęsa UJAWNIŁA całą prawdę o ks. Jankowskim. Jej słowa mrożą krew w żyłach. "On siał ZGORSZENIE"
  2. Agata Duda przeszła samą siebie! Na ten widok Melania Trump zdębiała!
  3. Nie mieści się w głowie. Są wyniki sekcji zwłok zabójstwa 10-letniej Kristiny, szczegóły są niepojęte
  4. Księżna Kate wprawiła wszystkich w osłupienie w starej sukni. Koszt astronomiczny, ale efekt powalający
  5. 14-letnia Roksana Węgiel absolutnie zawładnęła sceną w Opolu. W dziwacznej sukience poderwała tłumy
  6. Podczas upałów matka nie mogła dobudzić 3-latki. Gdy zbadali ją lekarze, postawili przerażającą diagnozę

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu