Kora we wspomnieniach Sipowicza
TRICOLORS/East News
Irmina Jach - 1 Listopada 2020

Kamil Sipowicz wzruszająco o Korze. Ma w domu coś, co ciągle mu o niej przypomina

Kora odeszła 28 lipca 2018 roku w swoim domu w Bliżowie. Uwielbiana artystka przez wiele miesięcy zmagała się ze złośliwym nowotworem jajnika. Druzgoczącą informację o jej śmierci przekazał wówczas jej wieloletni partner, Kamil Sipowicz, który do tej pory nie pogodził się ze śmiercią ukochanej kobiety. Ciągle przechowuje rzecz, która niezmiennie mu o niej przypomina. Trudno powstrzymać wzruszenie.

Kora i Kamil Sipowicz spotkali się przez przypadek, w latach siedemdziesiątych. Ich drogi skrzyżowały się jednak ponownie po dekadzie, tym razem na stale. Pozostali nierozłączni do końca życia, towarzysząc sobie zarówno w dobrych, jak i złych momentach. Po jej śmierci artysta długo nie mógł odzyskać wewnętrznej równowagi. Do dziś wspomina byłą żonę z dużym rozrzewnieniem.

Już jutro wydarzy się w całej Polsce, obejmie każdy zakątek kraju. Mamy oficjalne potwierdzenieJuż jutro wydarzy się w całej Polsce, obejmie każdy zakątek kraju. Mamy oficjalne potwierdzenieCzytaj dalej

Kora pozostawiła Kamilowi Sipowiczowi wyjątkową pamiątkę

Kamil Sipowicz pozostał przy Korze do końca jej dni. Był świadkiem i towarzyszem jej cierpień. W wywiadach, których udzielił po śmierci wokalistki, wspominał, że wokalistka Maanam przeszła przez prawdziwe piekło. Przerzuty nowotworu do mózgu były powiązane ze straszliwym bólem.

- Przyszedł moment, gdy zaczął się ból. Kora zaczęła strasznie krzyczeć. Nie mogłem dodzwonić się do hospicjum. Myślałem, że oszaleję - opowiadał Kamil Sipowicz.

Pod koniec życia Kora była już nieprzytomna. Zmarła w towarzystwie męża i przyjaciół. Pogrzeb wokalistki odbył się 8 sierpnia 2018 roku o godzinie 11:00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Prochy wokalistki spoczęły w białej urnie ozdobionej egzotycznymi ornamentami. W ostatniej drodze towarzyszyło jej setki osób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Na nagrobku, z inicjatywy Kamila Sipowicza, pojawił się podpis Kory, a także jej data urodzenia, która przechodzi w znak nieskończoności. Stanęła na nim również rzeźba pochylonej kobiety. Nowy projekt ma na celu upamiętnienie wokalistki oraz wartości, które wyznawała w swoim życiu. Wcześniej miejsce pochówku zdobiła piękna, zielona altana stworzona z bujnej roślinności.

- Instalacja, która była dotychczas na grobie Kory, autorstwa Pawła Althamera, była tymczasowa. [...] Grób nie był zabezpieczony. [...] Postanowiłem zrobić coś solidniejszego - powiedział były mąż Kory.

Tegoroczne obchody dnia Wszystkich Świętych różnią się znacząco od tych tradycyjnych. Na mocy niespodziewanej decyzji rządu Polacy nie mogą odwiedzać grobów swoich najbliższych. Kamil Sipowicz, zapytany o to, jak zamierza oddać hołd ukochanej kobiecie, zdradził, że posiada wyjątkową pamiątkę, która pozwoli mu na modlitwę i rozmyślania w domowym zaciszu.

- W tym roku nie będzie można pójść na groby, czyli na Powązki Wojskowe w Warszawie, czy do mojej mamy na Stare Powązki. Więc postaram się przed samymi świętami pójść na groby, aby je oczyścić i uprzątnąć, a później w domu palić świeczki, tak jak zawsze na takim ołtarzyku Kory, który u mnie stoi - zdradził.

Dzisiaj grzeje:

1. Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat

2. Tragiczna wiadomość we Wszystkich Świętych. Dziś rano zmarł jeden z najwybitniejszych Polaków

3. Ludzie podstępem chcieli wejść na cmentarz, nie obchodzą ich zakazy. Niebywałe, do czego się posunęli

Ołtarzyk jest dla niego ukojeniem w najtrudniejszych chwilach. Dzięki niemu czuje, że Kora na zawsze pozostaje tuż obok niego. Kamil Sipowicz nie zapomina jednak również o tradycyjnych wizytach na cmentarzu. W przetrwaniu trudnego czasu pomagają mu również liczne nagrania występów wokalistki, które są dostępne w internecie.

- Palę tam świeczki i w rocznicę, i w miesięcznicę. Myślę o Korze, oglądam koncerty, które są na YouTubie, teledyski, wywiady. Więc Kora jest żywa i jest obecna - zwierzył się Kamil Sipowicz.

Grób Kory

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Kot przeszkodził w zajęciach online. Nauczycielka rzuciła nim, wszystko się nagrało
  3. Córka Adama Małysza cała w bandażach. Ten widok przeraził tysiące Polaków (FOTO)
  4. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  5. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  6. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  7. Klienci kolejnego banku atakowani przez hakerów. Nie dajcie się zwieść
  8. Przez wielu uważany jest za chwast. Tymczasem niesamowicie podkręca smak niedzielnego rosołu
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Plejada

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News