Konwencja PiS: Dzieci będą miały głos w wyborach

Konwencja PiS: Dzieci będą miały głos w wyborach Źródło: fot. flickr.com

Trwa konwencja PiS. Na jej początku przemawiał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Później czas był na premiera i ministrów. Jarosław Gowin właśnie zapowiedział najbardziej szokującą zmianę w historii polskiego parlamentaryzmu.

Jarosław Gowin jest wicepremierem i ministrem nauki. Jest także liderem koalicyjnej partii Porozumienie. Właśnie z mównicy zapowiedział najbardziej szokujący projekt w historii polskiej demokracji. Takiej sytuacji jeszcze nie było.

Konwencja PiS: Gowin zapowiada zmianę w wyborach

Jarosław Gowin wspominał o planach zmiany konstytucji. Projekt, który chciałby, aby znalazł się w jej treści jest po prostu szokujący. Gowin stwierdził, że Polska jest państwem rodzinnym, a zatem państwo powinno umożliwić nie tylko dorosłym, ale także dzieciom wypowiedź na temat polityki. Ponieważ w Polsce można głosować dopiero od 18 roku życia, PiS chce, aby zgodnie z zapowiadanymi zmianami za swoje dzieci mogli głosować rodzice. Oznaczałoby to, że osoby mające dzieci będą mogły oddawać więcej niż jeden głos.

Kolejne zapowiedzi

Jarosław Gowin zapowiedział jeszcze jedną szokującą regulację, którą chciałby przeprowadzić w rządzie. Jest ona wzorowana na pomyśle Donalda Trumpa, który wprowadził ją w USA. Chodzi o naprawę polskiego prawa. Wicepremier zwrócił uwagę na to, że polskie prawo jest niechlujne, dziurawe i źle stanowione. Zapowiedział zatem, że rada ministrów przyjmie uchwałę, zgodnie z którą na każdą nową regulację, którą będzie się wprowadzać obowiązkowa będzie likwidacja co najmniej jednego innego przepisu. Chodzi o to, aby prawa nie było coraz więcej, ale wręcz przeciwnie - coraz mniej. Równocześnie minister nauki zaznaczył, że chodzi mu o to, aby Polska była państwem wolności.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Konwencja PiS: zapowiedziano NOWĄ KONSTYTUCJĘ
  2. Szydło na konwencji PiS: Leki będą ZA DARMO
  3. Poseł obozu PiS ujawnił tajemnicę. Kaczyński cały czas jest pod wpływem...
Następny artykuł