Kontrowersyjny wpis właściciela popularnego krakowskiego baru. "Brudasy przesiadują w knajpie"

Kontrowersyjny wpis właściciela popularnego krakowskiego baru. "Brudasy przesiadują w knajpie"

W ostrych słowach właściciel krakowskiego Bulldog Baru wypowiedział się na temat ciemnoskórych osób przychodzących do jego knajpy. Mężczyzna kontrowersyjny post zamieścił na Facebooku. Choć ten już usunięto, internauci nie pozostawiają na właścicielu suchej nitki.

Kontrowersyjny post zawierał zdjęcie ciemnoskórego mężczyzny, który siedzi w knajpie. Jak napisał właściciel - "jak nigdy brudasy nie przychodzili do Bulldog Bar, tak teraz Angole odwołali loty do Krakowa ze względu na ŚDM te świnie przesiadują w knajpie (nic nie zamawiają i siedzą na smartfonach ) bo mają zajebisty widok na rynek i są blisko kościoła !" [pisownia oryginalna].

źródło: twitter.com/Tuudinet źródło: twitter.com/Tuudinet

Wpis szybko zniknął z profilu mężczyzny, ale to nie uchroniło go od fali krytyki. Na profilu Bulldog Baru pojawia się coraz więcej negatywnych wpisów. Wiele osób też korzysta z możliwości oceniania lokalu za pośrednictwem Facebooka i wręcza knajpie najniższą ocenę - 1 gwiazdkę.

"Jedna gwiazdka za rasizm, jakby to ode mnie zależało, to było by 0", "lepiej nie próbować, bo z letnią opalenizną, można być wziętym za 'brudasa'", "Nie byłem i nie zamierzam tam być - czuję wstręt do miejsc, w których człowiek jest oceniany po cechach fizycznych (w przypadku tego miejsca: po kolorze skóry)", "Stay away from this place. NO to racism!" - piszą internauci, którzy ocenili bar najniżej.

Znajdują się jednak także i głosy, które popierają właściciela i dają lokalowi najwyższą z ocen - 5 gwiazdek. Takie osoby wskazują na obowiązującą wolność słowa i prawo właściciela baru do własnego zdania.

"Wspaniały człowiek i prawdziwy patriota z właściciela lokalu! Jak tylko będę w Krakowie to już wiem gdzie wpadnę na szamę. Tym co dają jedną gwiazdkę z wiadomego powodu życzę 100 muzułmańskich kutas*w w du*ie!", "Jest wolność słowa i wolnym państwie każdy ma prawo mówić to co mu się podoba, zwłaszcza jeśli cierpi na tym jego interes, jeszcze większa beka, że lewackie piwniczarstwo nigdy tam nie było ale wystawia ocenę xD" - piszą osoby popierające zdanie właściciela.

Sam autor kontrowersyjnego posta skomentował krytykę jaka wylała się na niego po jego publikacji. Jego zdaniem, "dba o bezpieczeństwo pracowników, a ludzie zrobili z niego rasistę".

"Masakra .. Nie dość ze dbam o bezpieczeństwo pracowników to ktoś puścił mój screen w neta i wyzywa mnie od rasistów .... Taki mamy klimat" - skomentował sprawę sam właściciel baru.

Krakowska policja poinformowała, że jak na razie nie prowadzi żadnego postępowania w związku z wpisem. Komendant Grzegorz Gubała oświadczył jednak, że "zajmą się tym, gdy zgłosi się ktoś urażony wpisem".

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: polsatnews.pl pt Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu