Masowe kontrole, mogą przychodzić do prywatnych mieszkań i domów. Zmasowana akcja wymierzona w Polaków

Masowe kontrole, mogą przychodzić do prywatnych mieszkań i domów. Zmasowana akcja wymierzona w Polaków Źródło: StartupStockPhotos Pixabay.com

Faktem stają się kontrole. Obejmą one teren całego kraju i wielu Polaków może być zaskoczonych tym, co badać będą urzędnicy. Decyzja na ten temat wydaje się przesądzona, a Unia Europejska głośno mówi o tym, iż prowadzone są prace nad zmianą obowiązujących przepisów. Polscy urzędnicy nie mają jednak zamiaru czekać na zielone światło od UE, chcą sami zacząć prowadzić kontrole.

Kontrole mają pomóc w ograniczeniu nieprawidłowości, z jakimi zmagać może się naprawdę spora część Polaków. Sytuacja w jakiej znalazła się ogromna liczba pracowników powoduje, że konieczne staje się rozpoczęcie akcji na masową skalę. To prawie pewne. Trzeba przygotować się, że w progu naszych domów i mieszkań pojawią się pracownicy państwowej instytucji. 

Już niedługo ruszyć mogą kontrole, to prawie pewne

Kontrole powoli stają się faktem. Urzędnicy zapukają do naszych drzwi i sprawdzą w jakich warunkach spędzamy wiele godzin w ciągu dnia. Nie wszyscy muszą wyczekiwać wizyty, ale pewne jest, że naprawdę spora część społeczeństwa znalazła się na celowniku inspektorów. Media spekulują, iż chociaż unijne prawo jest jeszcze w trakcie formułowania, to Polska najprawdopodobniej nie będzie czekać na narzędzia prawne zaproponowane przez wspólnotę. Wiadomo czego dotyczyć będą kontrole.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Przedłużono okres obowiązywania przepisów

Przepisy przewidywały, iż okres pracy zdalnej obowiązywać będzie do 4 września, jednak zdecydowano się na przedłużenie rozwiązań prawnych oferujących pracodawcy możliwość wysłania pracownika na home office. To właśnie warunki w jakich pracujemy w domach będzie przedmiotem badań urzędników. Masowe kontrole zbadają czy pracodawca zapewnił nam m.in. odpowiedni sprzęt.

- Już w tym tygodniu mają się zacząć kontrole inspekcji pracy w domach pracowników wykonujących obowiązki zawodowe zdalnie. Inspektorzy już zaczęli zwracać się do pracodawców w celu uzyskania imiennej listy pracowników na home office oraz listy ich adresów - cytuje Gazeta.pl wypowiedź adwokata Piotra Walczaka dla portalu Money. Nie tylko warunki będą przedmiotem sprawdzaną przez urzędników. Wiadomo co jeszcze interesuje inspektorów pracy.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje ikona polskiej telewizji

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Ogromna strata, tysiące fanów w żałobie. Nie żyje artysta uwielbiany na całym świecie

Sprawdzą jak i ile pracujemy

Wszyscy pracujący zdalnie doceniają czas jaki zaoszczędzają na podróżach do biura. Inspektorzy sprawdzą w związku z tym czy w związku z tym nie poświęcamy zbyt dużej ilości godzin na wypełnianie obowiązków zawodowych. Godziny pracy w ramach home offie również będą kontrolowane przez urzędników. Nie ulega wątpliwości, że wiele osób może wykorzystywać tę sytuacje i konieczne jest zminimalizowanie nadużywania wdrożonych rozwiązań prawnych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niespodziewane, nagle do studia "Wiadomości" TVP wleciał policyjny helikopter. Co się dzieje?
  2. Otworzył auto i aż osłupiał. Dziesiątki tysięcy agresywnych os w pojeździe [wideo]
  3. Katastrofalne wieści dla seniorów. Rząd oficjalnie wycofuje się z obiecanej podwyżki emerytur
  4. Skandaliczne zachowanie Agaty Dudy. Podjęła decyzję, która zaskoczyła wszystkich
  5. Z ostatniej chwili: premier Morawiecki właśnie podjął decyzję. Wszystko po najbliższym weekendzie
  6. Na Magdę Gessler posypały się gromy, fani są oburzeni jej zachowaniem. Bardzo niebezpieczna sytuacja

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News