Niedługo wyginie 80% ludzkości. Naukowcy podali dokładną datę

Niedługo wyginie 80% ludzkości. Naukowcy podali dokładną datę

Koniec świata, a już na pewno dla znacznej części ludzkości. To nie zły film ani żart, a przewidywania ekspertów. Głównym powodem zanikania ludzkości będą w tym stuleciu zmiany klimatu. A niepewne czasy, jak wiadomo, to woda na młyn dla teorii spiskowych. Fatalne prognozy zdaje się jednak potwierdzać nauka.

Koniec świata pozostaje dobrze sprzedającym się tematem. Niespokojne czasy jedynie nakręcają atmosferę. Wojny, głód, w końcu kataklizmy naturalne - to wszystko tworzy otoczkę pełną niepewności, nie tyle o jutro, ale i dłuższą perspektywę. I tu pojawia się problem. O ile niewielu ludzi nie przyjmuje prognoz samozwańczych jasnowidzów, to raporty ekspertów są już wymiernym źródłem i powodem do niepokojów.

Nadchodzi koniec świata... dla ludzi

Z informacji Światowej Organizacji Meteorologicznej wynika, że ludzi zabiją w tym stuleciu zmiany klimatu. ŚOM podkreśla, że przebiegają one niekorzystnie i to w szybszym tempie niż przewidywano wcześniej. - Obserwowane ocieplenie klimatu i różnego rodzaju anomalie pogodowe mają jeszcze przybrać na sile. Do tego stopnia, że wkrótce życie na naszej planecie nie będzie możliwe - podaje serwis papilot.pl. I powołuje się w tym miejscu na opinię brytyjskiego naukowca Jamesa Lovelocka. Jego zdaniem ostatni czas na przeciwdziałanie niestety już minął. Nie pomoże nam zielona energia, napędy hybrydowe i wiele innych pro-ekologicznych rozwiązań.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Zmiany zaszły niestety już tak daleko, że obecnie ludzkość nie jest w stanie powstrzymać ich konsekwencji. Ostatni moment, w którym można było jeszcze coś zdziałać, minął – według przyrodnika – 30 lub nawet 40 lat temu. Na nic więc dzisiejsze wykorzystywanie odnawialnych źródeł pozyskiwania energii czy recykling. Podawane są argumenty o coraz mniejszych zasobach wody pitnej, zmniejszeniu ilości pożywienia, wzroście liczby mieszkańców. Zdaniem futurologów będzie miało to opłakane skutki w formie kryzysu humanitarnego, masowych migracji, a nawet wojen.

Większość ludzkości wyginie w tym stuleciu

Wedle szacunków do 2040 roku Ziemia miałaby liczyć 9 miliardów ludzi. Ekspert szacuje jednak, że do końca stulecia, a więc 2100 roku wyginie 80 proc. ludzkości. Powodem będą nakręcające się zmiany klimatyczne. Zaznacza jednak, że nie będzie to szumny w mediach koniec świata. Ziemia poradzi sobie sama, gorzej zaś zniosą to zamieszkujący ją ludzie. Media przypominają, że to i tak optymistyczny wariant. Eksperci amerykańskiego Massachusetts Institute of Technology stworzyli program komputerowy „World One”, który wyliczył, że nasza planeta już do 2040 roku ulegnie całkowitej zagładzie. Powodami armagedonu ludzi mają być przeludnienie oraz zanieczyszczenie środowiska naturalnego.  1. To nie żart! Apokalipsa zombie w Illinois. Stan zatwierdził budżet. „Będziemy gotowi…”
  2. Komputer obliczył datę KOŃCA ŚWIATA. Zostało niewiele czasu
  3. Dwie największe przepowiednie w historii są zgodne. KONIEC ŚWIATA za kilka dni
Następny artykuł