Po odpadnięciu polskiej reprezentacji w piłce nożnej z EURO 2016, jednym z głównych tematów jakie zaprzątały głowy sportowych komentatorów i kibiców była przyszłość polskiego selekcjonera w reprezentacji. Umowa kończyła się w lipcu tego roku i po krótkich negocjacjach podjęto decyzję.

Już po ostatnim meczu polskiej reprezentacji na mistrzostwach Europy w piłce nożnej, media zaczęły rozpytywać prezesa PZPN Zbigniewa Bońka i trenera polskiej kadry Adama Nawałki, na temat przyszłości tego drugiego.

Podczas gdy Zbigniew Boniek zdecydowanie wyrażał chęć, by polską reprezentację poprowadził dotychczasowy selekcjoner to Adam Nawałka postawił jeden – ale dosyć konkretny – warunek pozostania na stanowisku selekcjonera polskiej kadry piłkarskiej.

Nawałka oświadczył, że zgodzi się na pozostanie w polskiej reprezentacji pod warunkiem, że w zbliżających się wyborach na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej wygra ponownie Zbigniew Boniek.

Zdaje się, że o spełnieniu tego warunku przez PZPN trener polskiej reprezentacji został zapewniony, ponieważ dzisiaj została z nim przedłużona umowa. Tym samym Adam Nawałka pozostanie na swoim stanowisku przynajmniej do zakończenia eliminacji na mistrzostwa świata w 2018 roku, które odbędą się w Rosji. W przypadku awansu polskiej drużyny na tę imprezę, umowa zostanie automatycznie przedłużona.

https://www.youtube.com/watch?v=VRT83yPu0J4

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: pzpn

...

Zobacz również