Widzowie zamarli. Czy to koniec hitowego serialu Polsatu?!

Oddani widzowie telewizji Polsat na pewno nie będą zadowoleni z tych informacji. Jak wynika z najnowszych badań, hitowy serial stacji stracił setki tysięcy widzów, co może przełożyć się na ogólny wynik firmy. Czy "Pierwsza miłość" zniknie? 

Nadawany od 2004 roku serial, którego akcja toczy się głównie w stolicy Dolnego Śląska, Wrocławiu z roku na rok bił rekordy popularności. Reżyserowany przez osławionego Okiła Khamidowa obraz, jak żaden inny przyniósł telewizji Polsat stabilną pozycję na rynku "tasiemców". Odcinek serialu jeszcze niedawno gromadził przed telewizorami średnio 2 miliony osób. Niestety dla twórców jego popularność powoli spada. Nie zmienia to faktu, że obecnie wciąż zajmuje miejsce w polskiej czołówce serialowej. Jak pokazują najnowsze badania rynku, "Pierwsza miłość" stracił przez ostatnie 12 miesięcy setki tysięcy oglądających, co nie rokuje najlepiej na przyszłość. Przez podobne problemy przechodziła już TVP, co zmusiło ją do zaciągnięcia wynoszącej setki milionów złotych pożyczki.

Hit telewizji Polsat traci widzów

Dane, które zebrała w ostatnich miesiącach Nielsen Audience Measurement, mogą być szokujące dla włodarzy Polsatu. Wynika z nich, że w sezonie 2017/2018 "Pierwsza miłość" straciła sporo widzów w porównaniu do sezonu poprzedniego. 150 tys. osób, o tyle średnio mniej oglądało odcinki serialu. Podobna tendencja w latach nadchodzących może doprowadzić do upadku produkcji, której odcinki oglądało średnio 1,63 mln widzów. Na polskim rynku obserwowaliśmy już spektakularne upadki hitowych seriali. Swój kryzys obecnie przeżywa niegdyś koło napędowe TVP, "Rodzinka.pl". Jego sytuacja i zmiana zasad nagrywania i emisji zmusiły m.in. Małgorzatę Kożuchowską do poszukania dodatkowego zatrudnienia i obecnie pracuje na planie nowego filmu Patryka Vegi "Plagi Breslau". Dla komercyjnych produkcji każdy widz jest na wagę złota. To przecież od niego zależy, czy dojdzie do powstania kolejnych odcinków i sezonów. Dramatyczny spadek oglądalności przesądza o przyszłości serialu. Produkujący i oglądający "Pierwszą miłość" muszą poważnie zastanowić się, co dalej z hitowym serialem. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Masz konto w tym banku? Państwo przejęło twoje pieniądze
  2. Media kłamały! Mikołaj Roznerski ujawnia prawdę o relacji z Kalską
  3. Największa gwiazda Klanu oskarżona o grę w PORNO! Nie może się pozbierać
źródło: wirtualnemedia.org
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News