Zaostrza się konflikt pomiędzy Polakami a Romami na jednym z puławskich osiedli. Zdaniem Polaków Romowie dewastują osiedle, polskie dzieci są przez nich prześladowane a na dodatek instytucje publiczne faworyzują ich przy przydzielaniu zasiłków. Romowie z kolei twierdzą, że są ofiarami rasizmu, a póki nikt ich za rękę nie złapał nie można mówić o ich winie – czytamy na portalu Dziennikwschodni.pl

Romowie mieli pięściami uderzać w styropianowe ściany bloku, portal podaje że zniszczenia są widoczne. Mieszkańcy boją się odwetu za to, że o sprawie zaalarmowali media. Twierdzą, że nie są w stanie zintegrować się z Romami.

Najbiedniejsi mieszkańcy twierdzą, że zarabiają mniej, niż Romowie dostają z zasiłków co wzbudza u nich poczucie niesprawiedliwości. Romowie z kolei uważają, że wszystkie te zarzuty, to rasizm wymierzony w mniejszość jaką oni stanowią.

To nie pierwszy „romski” problem w Puławach. Kilka miesięcy temu pisaliśmy tutaj o tym, że miasto przeznaczyło 2mln złotych na aktywizację zawodową Romów, jednak pracy nie podjął żaden z nich.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło: Dziennikwschodni.pl

Zobacz również