Najwyraźniej prezydent Andrzej Duda wbrew powszechnej opinii nie podpisuje wszystkiego, co ,,podsuną mu” ministrowie Beaty Szydło. Szef MSZ – Witold Waszczykowski – narzeka, że Prezydent RP zwleka z podpisaniem nominacji nowych ambasadorów.

Na biurku pana prezydenta jest wiele nominacji, wiele kandydatów, których można by wysłać. Oczekuję wyjaśnień, o co chodzi, jakie zarzuty, jakie problemy stawia się tym kandydatom, ewentualnie centrali MSZ – mówił Witold Waszczykowski na antenie RMF FM.

Na te zarzuty niemal natychmiast zareagowali pracownicy Kancelarii Prezydenta. Sugerują oni, by szef MSZ uzbroił się lepiej w cierpliwość, ponieważ prezydent Andrzej Duda ma do podpisanie wiele nominacji, które wymagają pogłębionej analizy.

Myślę, że wszystko tego typu – także zarzuty, oczekiwania wyjaśnień, bo to trochę niestosowny język, panowie sobie wyjaśnili – dodaje Krzysztof Szczerski – sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Komentatorzy wykazują, że opieszałość, z jaką prezydent Andrzej Duda podchodzi do dokumentów nadsyłanych z MSZ wynika z coraz słabszej pozycji Waszczykowskiego w środowisku Prawa i Sprawiedliwości. Po licznych wpadkach uważają oni, że i tak jest on już ,,spalony”.

źródło: rmf24.pl

...

Zobacz również

Zobacz również