Przed godziną 15.00 rozpoczęła się specjalna konferencja prasowa ministerstwa spraw wewnętrznych, na której minister Mariusz Błaszczak odniósł się do wczorajszego wypadku z udziałem premier Szydło.

Na początku konferencji minister spraw wewnętrznych zapewnił, że jest w ciągłym kontakcie z szefową rządu, która w rozmowie z Błaszczakiem miała podziękować za wszystkie słowa wsparcia oraz wyrazić nadzieję na szybki powrót do pełnienia swoich obowiązków.

 – Kolumna poruszała się stosowną prędkością, około 50 km na godzinę, sprawcą wypadku był młody kierowca; przyznał się do winy – poinformował potem minister.

Minister Błaszczak bardzo ostro wypowiedział się nt. reakcji części społeczeństwa tj. głównie internautów i opozycyjnych dziennikarz oraz polityków, którzy zdaniem ministra wypisywali w sieci karygodne komentarze.

Minister spraw wewnętrznych bardzo ostro skrytykował także wypowiedzi różnych ekspertów, którzy obarczają odpowiedzialnością za wypadek funkcjonariuszy BOR dbających o bezpieczeństwo premier Szydło.

Najbardziej oberwało się generałowi Janickiemu, który komentował dzisiaj wydarzenia z Oświęcimia. Minister Błaszczak przypomniał, że gen. Janicki był szefem BOR w czasie gdy doszło do katastrofy smoleńskiej.

 – Zmiany w BOR będą. Chodzi o posprzątanie po generale Janickim – wypalił Błaszczak.

 

 

Konferencja MSWiA

Opublikowany przez Polityka na 11 lutego 2017

 

bh

...

Zobacz również