Nagły komunikat policji. Dotyczy wielu osób, niebezpieczeństwo jest bardzo realne

Nagły komunikat policji. Dotyczy wielu osób, niebezpieczeństwo jest bardzo realne Źródło: Pikio.pl

Pilny komunikat został wydany przez Polską Policję. Lepiej zapoznać się z najnowszym zagrożeniem, jakie może spotkać każdego Polaka, gdyż dotyczy ono bezpośrednio bezpieczeństwa nie tylko naszego, ale i naszej rodziny. Ostrzeżenie policji ma tak wysoką wagę, że przyłączyła się do niego niezwykle ważna ogólnopolska instytucja.

Komunikat wydany przez policję powinien trafić do wszystkich. Wiele osób może nie wiedzieć, że otrzymana przez nich wiadomość nie pochodzi tak naprawdę od zaufanej instytucji, a od sprytnych złodziei, którzy wykorzystują nasz brak czujności i często niewiedzę. Policja zdecydowała się zareagować, ponieważ skala zagrożenia jest naprawdę wyjątkowo duża.

Policja oraz Komisja Nadzoru Finansowego wydały komunikat

Komunikat pojawił się na stronie zarówno Polskiej Policji, jak i Urzędu KNF. Sprawa jest poważna, gdyż zgłasza się coraz więcej poszkodowanych osób. Okazuje się, że złodzieje tym razem podszywają się pod Komisję Nadzoru Finansowego i proponują dokonanie transakcji wymiany kryptowalut. W czasie rozmowy telefonicznej Polacy namawiani są do ich kupna lub sprzedaży. Pilny komunikat z dokładnym opisem przebiegu oszustwa pojawił się na stronie policji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W Polsce rynek kryptowalut nie podlega regulacjom oraz nadzorowi

- Rozmówcy w trakcie rozmowy telefonicznej są nakłaniani do sprzedaży lub kupna kryptowalut. Jednocześnie informuje się ich, że podczas transakcji spełnione mają zostać „wymagania KNF dotyczące nagrywania procesu transakcji”, co ma polegać m.in. na udostępnieniu pulpitu komputera. Dzwoniący informują również, że w operacji wymiany będzie uczestniczył pracownik UKNF w celu monitorowania przebiegu transakcji - czytamy na stronie policji. Jednocześnie KNF zdecydował się przypomnieć, że Polska to kraj, gdzie kryptowaluty nie są w żadnym stopniu nadzorowane czy regulowane prawem. To kolejny tego typu sposób na oszustwo w ostatnim czasie, dlatego komunikat zawiera ważną informację, która może okazać się cenna w przyszłości.

Dzisiaj grzeje: 1. W nocy media obiegła dobitna wiadomość. Dariusz Piontkowski przestał ukrywać prawdę, tysiące Polaków zawiodło się

2. Pilna akcja poszukiwawcza. Ciężko chora Nikola zniknęła bez śladu

3. Lekarze przez wiele godzin walczyli o jego życie. Niestety, nie żyje Edmund Kamiński

Szczególnie w internecie powinniśmy uważać na wszelkiego rodzaju transakcje

Sporo swoich czynności przenieśliśmy do internetu. Coraz więcej osób przekonało się również do bankowości elektronicznej, jednak należy pamiętać, że oszuści dobrze wiedzą, jak wykorzystać naszą niewiedzę oraz naiwność. Komunikat zwraca uwagę na niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą wykonywanie zdalnie transakcji, zakupów czy rejestracji w urzędach.

- Apelujemy również o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku kontaktów zdalnych [...] z osobami proponującymi świadczenie usług finansowych lub wykonanie transakcji finansowej [...]. Postaraj się zweryfikować tożsamość tych osób oraz prawdziwość deklarowanego celu kontaktu. [...] Nie podejmuj decyzji pod wpływem chwili - apeluje policja oraz KNF. O każdym podejrzanym kontakcie powinno się zawiadomić odpowiednie służby.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Już dziś się zacznie, jest potwierdzenie. Wszystko na naszych oczach, uważajcie
  2. Trudne chwile Beaty Tyszkiewicz. Nie mogła się spodziewać, że tak się skończy
  3. Jest oficjalne rozporządzenie. Niestety, wiele zakazów dotyczy całej Polski, nie tylko 19 powiatów
  4. Po 34 latach dowiedziała się, że Maciej nie jest jej synem. Prawda wyszła na jaw przez przypadek, finał zwala z nóg
  5. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli

Źródło: Polska Policja

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News