Lekarze i prawnicy nie mogą uwierzyć w to, co planuje wprowadzić w życie Prawo i Sprawiedliwość. Zdaniem tych środowisk nowe przepisy są powrotem do czasów realnego socjalizmu i inwigilacji. Zjednoczona Prawica przechodzi do ofensywy.

Na etapie konsultacji znajdują się obecnie nowe przepisy, które dawałyby CBA nieograniczoną możliwość lustracji majątkowej osób, które, choć nie są urzędnikami, pracują w sferze publicznej. Chodzi głównie o lekarzy i adwokatów, a prawu podlegać będą również m.in. nauczyciele, instruktorzy prowadzenia pojazdów czy menedżerowie.

ZOBACZ TAKŻE: Największa akcja w dziejach CBA! Dziesiątki aresztowanych

PiS zabiera się za majątki

Zjednoczona Prawica zakłada, że jeśli w ciągu 14 dni od otrzymania wezwania do złożenia oświadczenia, wezwany tego nie uczyni, nałożona będzie na niego kara w wysokości 1000 złotych. W przypadku podania fałszywych informacji grozić będzie kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE: Tragiczna w skutkach pomyłka CBA. Aresztowali niewinnego człowieka

–  Dzięki temu CBA będzie mogło skuteczniej wypełniać obowiązki związane ze ściganiem przestępstw korupcyjnych – powiedział „Dziennikowi Gazecie Prawnej” Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora Mariusza Kamińskiego.

źródło: gazeta.pl

Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]

15 największych sekretów ujawnionych przez WikiLeaks

...

Zobacz również