zus
fot.youtube.com/tvwałrzych
Mateusz Wysokiński - 24 Grudnia 2018

Komu emerytura na nowych zasadach? Najważniejsze informacje

Komu emerytura na nowych zasadach? Takie i wiele innych zapytań dotyczących najnowszych zagadnień dotyczących wypłaty świadczenia emerytalnego spędzają sen z powiek osobom, które szukają informacji dotyczących przepisów prawnych w tym zakresie Dotarliśmy do informacji, które już raz na zawsze rozwieją wątpliwości wśród zainteresowanych.

Komu emerytura na nowych zasadach, ile wynosi świadczenie i od czego jest ono uzależnione? Zagadnienia prawne dotyczące jednego z najważniejszych świadczeń w naszym kraju mogą być bardzo enigmatyczne. Regulacje prawne dotyczące zagadnienia najczęściej umykają polskiemu pracownikowi, który sam do końca nie wie, na ile będzie mógł liczyć ze strony państwa. Nasz tekst postara się przedstawić najważniejsze zagadnienia dotyczące wypłacania pieniędzy przez państwo.

Komu Emerytura na nowych zasadach?

Emerytura sama w sobie przypada każdemu, kto przekroczył 60 rok życia w przypadku kobiet i 65 rok życia w przypadku przepisów. Według prawa, na świadczenie ze strony państwa nie mogą liczyć osoby, od której nie były odprowadzane składki, albo wykazuje się za małym czasem aktywności zawodowej.

Wyliczenie emerytury na nowych zasadach 2018

Dobrą możliwością sprawdzenia, jaka emerytura będzie nam przypadać, jest strona ZUS. Po wypełnieniu szczegółowej ankiety za pomocą tzw. Kalkulatora Emerytur uzyskamy wszelkie informacje, które przedstawią nam szczegółowy obraz naszej emerytury - Kalkulator oblicza prognozowaną wysokość emerytury na przyszły rok i kolejne lata. Dlatego, jeśli w tym roku osiągasz wiek emerytalny i chcesz poznać prognozowaną wysokość Twojej emerytury, przyjdź do naszej placówki i skorzystaj z usługi doradcy emerytalnego. Doradca emerytalny wyliczy prognozowaną wysokość emerytury na bieżący rok kalendarzowy i wyjaśni, od czego zależy wysokość emerytury. Możesz również w tej sprawie zadzwonić do Centrum Obsługi Telefonicznej pod numer 22 560 16 00 (koszt połączenia wg umowy klienta z operatorem telekomunikacyjnym). - czytamy na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Przykład wyliczenia emerytury na nowych zasadach

Wysokość emerytury została zaprezentowana przez pracowników ZUS matematycznym wzorem, z którego wynika, że wysokość emerytury równa się podstawie odliczenia emerytury podzielonej przez średnie dalsze trwanie życia. Czym jest ten drugi czynnik - Średnie dalsze trwanie życia jest to przewidywana liczba miesięcy, przez którą będziesz pobierać emeryturę. Tablice średniego dalszego trwania życia ogłasza co roku w formie komunikatu (do 31 marca) Prezes Głównego Urzędu Statystycznego w Monitorze Polskim. Tablice te są podstawą do obliczenia emerytur na wnioski zgłoszone od 1 kwietnia do 31 marca następnego roku.- czytamy w ustawie o emeryturach.

Emerytura na nowych zasadach a staż pracy

Emerytura wynika z podziału wyliczenia podstawy emerytalnej przez średnie dalsze trwanie życia. Wynika z tego, że im większy mamy staż pracy, tym więcej będziemy dostawać pieniędzy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Świat według KiepskichŚwiat według Kiepskich: Walduś całkiem zaskoczył! Z tej strony go nie znaliśmyCzytaj dalej

Nowe zasady obliczania emerytury

Dziennik Ustaw przedstawił jak po nowelizacji przepisów w 2015 roku, będzie wyglądać wyliczanie emerytury na nowych zasadach. Przepisy ustawy w sposób jasny regulują sprawę wypłaty świadczeń. O wszystkich zmianach w przepisach informuje na swojej stronie i w mediach ZUS.

Emerytury po nowemu

Najnowsze przepisy z 2015 roku sprawiły, że można korzystniej odliczać kapitał początkowy za okresy opieki nad dziećmi oraz okresy trwania nauki na studiach. Nowelizacja uwzględnia przy wypłacaniu emerytury także "średnie dalsze trwanie życia", o którym powyżej. Zmieniła zasady wypłacania świadczeń dla osób urodzonych przez 1 stycznia 1949 roku.

Nowe emerytury przelicznik

Aby dokonać wyliczenia wystarczy dokonać ankiety na stronie ZUS-u w zakładce kalkulator emerytalny albo można się kontaktować bezpośrednio na infolinię Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.ZOBACZ TAKŻE
  1. Czy Kuba Wojewódzki ma bielactwo? Wstrząsające spekulacje mediów i fanów
  2. Pocałunek Neptuna. Wyjaśniamy, co to jest
  3. Ilu mężów miała Doda? Nie skończyło się na jednym
  4. Przepowiednie na 2019. Jackowski i inni ujawniają przyszłość!
  5. Andrzej Grabowski schudł. Aktor uratował swoje życie w ostatnim momencie
Dziecko RossmannaRossmann powinien to nagłaśniać! Kosmetyki niebezpieczne dla dzieci w sprzedażyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News