W czeluściach internetu znalazło się zdjęcie Małgorzaty Gersdorf, które totalnie ją skompromitowało! Dwudziestoparoletnia przewodnicząca Trybunału Stanu, pozuje na nim z…

Na fotografii zamieszczonej w serwisie Twitter widzimy czwórkę dobrych znajomych, przynajmniej tak się wydaje. Widać, że wszyscy z zaangażowaniem rozmawiają i śmieją się. Kogo tam dostrzegamy, poznajecie?

Gersdorf w męskim towarzystwie

Na zamieszczonej fotografii widzimy od lewej Jerzego Koźmińskiego, Edwarda Gierka, Małgorzatę Gersdorf oraz Aleksandra Kwaśniewskiego, którzy w tym czasie wspólnie należeli do Związku Młodzieży Polskiej.

Dla przypomnienia Jerzy Koźmiński to były ambasador RP w USA i wiceminister spraw zagranicznych. Gierka chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – działacz komunistyczny i I Sekretarz KC PZPR. Aleksander Kwaśniewski prezydent Polski w latach 1995-2005 oraz Małgorzata Gersdorf – obecnie pierwszy prezes Sądu Najwyższego oraz z urzędu przewodniczący Trybunału Stanu.

Internauci poruszeni

W komentarzach pod omawianym zdjęciem w serwisie Twitter, pojawiło się wiele komentarzy internautów. Wielu z nich ocenia ówczesny wygląd przewodniczącej Trybunału Stanu, a inni komentują jej towarzystwo.

ZOBACZ TAKŻE: Prof. Gersdorf pod ostrzałem! Oskarżają ją o zdradę po wizycie u Dudy

Jeszcze jeden dowód na to że żeby być „kimś” w IIIRP trzeba było być „z kimś” w PRL – napisał Bartosz

Jak oni wierzyli tak w Gierka.. To my w Kaczyńskiego nie możemy – dodała Mariola

– Czy za naście lat w ten sam sposób będą komentowane zdjęcia tych, którzy zrobili sobie zdjęcia z Kaczyńskim, dla którego Gierek był pozytywna postacią w czasach PRL i cenił go za sposób rządzenia krajem? – zapytał Leszek

Wśród komentujących pojawiła się także Hanna Gronkiewicz-Waltz, która twierdzi, że to fake news.

ZOBACZ TAKŻE: Kapitulacja! Prof. Małgorzata Gersdorf odchodzi, opozycja we łzach

„Było ciemno”

Ostatnio głośno stało się o Gersdorf, kiedy szumnie powtarzała, że nie brała udziału w demonstracji pod Sądem Najwyższym, chociaż zdjęcia i świadkowie wskazywali na sytuację zupełnie odwrotną.

Poszłam na demonstrację przed Sąd Najwyższy podziękować wszystkim obywatelom – wyjaśniała profesor Małgorzata Gersdorf w Radiu ZET.

Pierwsza Prezes SN zapewnia, że nie uczestniczyła w „łańcuchu światła”, a w dłoni trzymała świeczkę dlatego, że „było ciemno”. Podczas wywiadu dla Radia ZET Gersdorf przyznała także, że jeżeli ustawa o Sądzie Najwyższym wejdzie w życie w takim kształcie, w jakim proponuje prezydent, to „odejdzie ze stanowiska”.

 

...

Zobacz również

fot. twitter.com/IzaSmazka

Nie zgadniesz, skąd pochodzi rodzina Trumpa! 10 zaskakujących faktów z jego życia

22 najbardziej wpływowe kobiety świata - Szydło wysoko w rankingu