Kosmiczna kompromitacja TVP! Czy oni wiedzą co bredzą?

Kosmiczna kompromitacja TVP! Czy oni wiedzą co bredzą?

TVP zaufało nieodpowiednim specjalistom. Od pewnego czasu docierają niepokojące informacje o masowej wymianie kadr w mediach publicznych. Wydane przez ministerstwo oświadczenie dziennikarze postanowili umieścić na stronie. Nikt nie spodziewał się jednak tak spektakularnej pomyłki.

TVP zamieściło wypowiedź na temat ministra Jacka Czaputowicza. Chodziło o sprostowanie decyzji o kupowaniu gazu od Rosjan. Wiadomość została przekazana również innym mediom, jednak zauważono, że w informacji mediów publicznych pojawił się gigantyczny błąd.

Dramatyczna pomyłka TVP. Co dziennikarze napisali na temat Jacka Czaputowicza?

Zamiast Ministerstwa Spraw Zagranicznych, dziennikarze napisali, że Jacek Czaputowicz reprezentuje Ministerstwo Spraw Zewnętrznych. - W żadnym momencie w trakcie konferencji "Polska w świecie kryzysów" minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz nie zasugerował, jakoby Polska zamierzała kupować rosyjski gaz transportowany gazociągiem Nord Stream 2 - zacytowali komunikat dziennikarze publicznego medium na stronie dodają, że informację tę "podkreśla Ministerstwo Spraw Zewnętrznych w komunikacie prasowym". Dalej w artykule raz jeszcze pojawia się pomyłka o ministerstwie, do którego należy Czaputowicz. Przypomnijmy, w Polsce nie funkcjonuje Ministerstwo Spraw Zewnętrznych. Chodziło z pewnością o Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Wpadki na antenie mediów publicznych

Telewizja publiczna coraz częściej zalicza wpadki, kompromitując się na scenie publicznej dyskusji. Pionierem są "Wiadomości TVP". Oprócz interpretacyjnych nadużyć, "prawego" punktu widzenia, serwis informacyjny niedawno zaliczył... Księżyc do planet Układu Słonecznego. Wymieniając, do pewnego momentu dość trafnie, planety Danuta Hołecka dodała do nich także satelitę Ziemi.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Podczas transmisji na żywo wszystko może się zdarzyć. Dziennikarze stresują się lub nieprzygotowani do nagłego zdarzenia, z trudnością odnoszą się do zaistniałej sytuacji. Jednak przesłanie dość istotnego dokumentu resortu i opatrzenie go odpowiednim komentarzem wymaga wcześniejszej znajomości działania i nazw resortów. Ta sama wiadomość, o Ministerstwie Spraw Zewnętrznych pojawiła się także w mediach społecznościowych. Wydawca materiału nie zauważył niczego niepokojącego, internauci tak. W swoich komentarzach dali upust emocji. - Dziewczyny i Chłopaki z TVP Info co oznacza skrót MSZ...? - pojawia się w jednym z komentarzy. Czy wpadka wpłynie wyraźnie na wizerunek mediów publicznych?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gigantyczna wpadka polskiego Kościoła. Służby: ksiądz-diler uprawiał marihuanę na parafii
  2. "Rudy i mściwy". Wiadomości TVP o Tusku przeszły same siebie
  3. Co za manipulacja! Wiadomości TVP przekroczyły granicę
Następny artykuł