5 sierpnia Bronisław Komorowski, nie zważając na brak uzasadnienia, pilnie nadał obywatelstwo Polskie zięciowi premier Ewy Kopacz – Kanadyjczykowi o imieniu Andrij – ujawniają dziennikarze śledczy tygodnika „Do Rzeczy”.

Sprawa została opisana na oficjalnym profilu pisma na Facebooku. 4 sierpnia do Kancelarii Prezydenta miał wypłynąć wybrakowany wniosek o pilne nadanie obywatelstwa Kanadyjczykowi – brakowało uzasadnienia. 5 sierpnia Komorowski nadał obywatelstwo. 6 sierpnia dosłano uzasadnienie z podpisem wojewody świętokrzyskiego, ale wtedy już była to Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy.

4 sierpnia do Kancelarii Prezydenta Bronisława Marii wpłynął wniosek o pilne nadanie obywatelstwa polskiego pewnemu Kanadyjczykowi imieniem Andriy. 5 sierpnia obywatelstwo zostało nadane przez PBK. Jednak dopiero 6 sierpnia do kancelarii, ale już prezydenta Andrzeja Sebastiana, wpłynęło uzasadnienie owego wniosku o przyznanie obywatelstwa, podpisane przez wojewodę świętokrzyskiego. Tempo pracy Poczty Polskiej uważamy za skandal. Bo nie jesteśmy tacy podli, by za skandal uważać fakt, że Andriy to zięć premier Ewy Kopacz – czytamy wpis na profilu tygodnika „Do Rzeczy” na Facebooku.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło: Facebook.com, „Do Rzeczy”

...

Zobacz również