To koniec kariery politycznej urzędującego jeszcze prezydenta Bronisława Komorowskiego, który ogłosił, że nie będzie kandydował ani do Sejmu ani do Senatu. 

Prezydent podał informacje o terminie wyborów parlamentarnych. Odbędą się one 25 października 2015 roku. Jak twierdzi prezydent, nie miał zbyt dużego pola do popisu, ponieważ do wyboru były jedynie 3 niedziele października.

– To jest data, która pozwala stosunkowo gładko przejść Państwowej Komisji Wyborczej od ostatecznego zliczania głosów oddanych w referendum do działalności związanej z wyborami parlamentarnymi – mówił prezydent.

Co jednak zaskoczyło wiele osób, Bronisław Komorowski postanowił zrezygnować z polityki. Jak twierdzi, chce pozostać byłym prezydentem. Po wyborach media obficie pisały o tym, iż Komorowskiemu niełatwo przyszło pogodzić się z porażką. Drwiono, że był tak pewny zwycięstwa, że wynajął swoje mieszkanie na 10, a nie 5 lat.

Mimo klęski w wyborach prezydenckich, CBOS daje mu 56% w rankingu zaufania. Taki sam wynik uzyskał prezydent elekt Andrzej Duda.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również