Komisja wyborcza natrafiła na problemy już dziś
Jakub Kaminski East News
Agata Jaroszewska - 11 Lipca 2020

Członkini komisji wyborczej przyłapana. Schowała karty do głosowania i nie chciała oddać, interweniowała policja

Komisja wyborcza rozpocznie pracę jutro, lecz już dziś w mediach pojawiły się informacje o niecodziennym zdarzeniu zakłócającym prace komisji. Jedna z kobiet mających dostęp do kart wyborczych zaczęła je chować. Sprawa została natychmiast zgłoszona na policję, ale zachowanie członkini komisji budzi ogromne wątpliwości.

Komisja wyborcza, w której zasiadała kobieta, była świadkiem niecodziennego i bardzo niebezpiecznego dla samych wyborów w tym regionie zdarzenia. Na miejsce wezwano policja, gdyż członkini nie chciała oddać pobranych nielegalnie kart.

Kinga Duda nie głosowała w wyborachKinga Duda nie zagłosowała w wyborach. Znamy powód, mało kto by się spodziewałCzytaj dalej

Komisja wyborcza w Nowej Hucie poprosiła policjantów o interwencję

Komisja wyborcza na osiedlu Teatralnym w Nowej Hucie w Krakowie była zdziwiona zachowaniem jednej z kobiet pracujących przy przygotowaniach do jutrzejszych wyborów. Członkini została przyłapana na tym jak w sobotę usiłowała schować karty do głosowania w wyborach prezydenckich 2020 pod swoje ubranie. Nie reagowała na prośby innych członków o to, aby je oddała i konieczne było wezwanie na miejsce funkcjonariuszy policji. Prośby o oddanie kilkunastu kart wyborczych kierowali w jej kierunku zarówno pozostali członkowie komisji, jak i przedstawiciele urzędu miasta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ten kociak jest naprawdę wyjątkowyKociak wygląda, jakby go namalował Picasso. Internauci oszaleli na jego punkcieCzytaj dalej

W końcu karty do głosowania zostały odzyskane

Jak podaje Polsat News, na miejsce została wezwana zarówno policja, jak i pogotowie, które przetransportowało kobietę do szpitala w celu sprawdzenia stanu jej zdrowia. Komisja wyborcza z Osiedla Teatralnego zdecydowała o usunięciu kobiety ze swoich szeregów i zastąpienie jej jutro kimś innym. Na temat całej sprawy wypowiedział się Andrzej Ślęczek z krakowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

- Wszystkie karty do głosowania zostały odzyskane. Wszystko jest w porządku. Pani będzie odwołana z komisji, zastąpi ją ktoś inny - mówił Andrzej Ślęczek cytowany przez dziennikarzy Polsat News. Nieprawidłowości związane z przeprowadzeniem wyborów oraz wpływaniem na ich wynik to poważne przestępstwo, a próba wyniesienia kilkudziesięciu kart przez kobietę będzie teraz badana przez policję.

Dzisiaj grzeje:

1. Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy już zagłosowali. Uwagę wszystkich skupił jeden szczegół, nie mogli oderwać oczu

2.Nie żyje 46-latka. Tragedia na Lubelszczyźnie

Sprawie przyjrzy się policja

Komisja wyborcza w porę zorientowała się, że kobieta usiłuje nielegalnie wynieść z lokalu karty wyborcze. Po sprawdzeniu stanu zdrowia członkini będzie można dokładniej zająć się sprawą i nie jest wykluczone, że może ona usłyszeć zarzuty. Ważne jest, aby zwracać uwagę, czy w lokalu wyborczym, w którym oddawać będziemy głos, wszystko przebiega we właściwy sposób. Nie tylko komisja wyborcza oraz jej członkowie powinni wykazywać się profesjonalizmem, warto też zwrócić uwagę, czy na karcie wyborczej widoczne są obie niezbędne pieczątki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Legia Warszawa świętuje mistrzostwo w wyjątkowy sposób. Wszystko wyglądało inaczej niż zawsze, zabawa potrwa do rana (WIDEO)
  2. Stachursky jednak nie żywił się energią słoneczną? Cała prawda wyszła na jaw, gwiazdor zdradził wszystkie szczegóły
  3. KGP już teraz przekazała porażające informacje dot. wyborów. Liczby mówią same za siebie
  4. Skandal podczas konferencji PKW na żywo. Przewodniczący zakpił na oczach milionów Polaków
  5. Zajrzeli do otwartego grobu i pobledli. Widok przeszedł ich najśmielsze oczekiwania
  6. Pilny apel ministerstwa zdrowia do nas wszystkich. Chodzi o dzisiejsze wybory prezydenckie

Znaki zodiaku, horoskop apollińskiHoroskop apolliński jest jeszcze bardziej szczegółowy niż tradycyjny. Nie potrzeba daty urodzin, by wszystko wiedziećCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News