Komisja smoleńska znalazła dowód na eksplozję na pokładzie. Są ZDJĘCIA

Komisja smoleńska znalazła dowód na eksplozję na pokładzie. Są ZDJĘCIA

Szokujące informacje dobiegają z tzw. podkomisji smoleńskiej. Według informacji jej rzeczniczki znaleziono dowód na eksplozję na pokładzie prezydenckiego Tupolewa. Komisja smoleńska ma je zaprezentować 10 kwietnia.

Komisja smoleńska, powołana przez Antoniego Macierewicza w lutym 2016 roku, od ponad 2 lat ponownie bada okoliczności katastrofy smoleńskiej. Do 10 kwietnia 2018 roku, czyli 8. rocznicy potwornej tragedii w lesie pod Smoleńskiem, zespół miał przedstawić raport końcowy ze swoich działań. Jak się okazuje, wbrew temu, co wcześniej obiecywał Jarosław Kaczyński, działania zespołu jeszcze nie są zakończone. Mimo to komisja Macierewicza ma przedstawić wstępny raport techniczny, który - jak twierdzi przedstawicielka zespołu - będzie jeszcze uzupełniany.

Komisja smoleńska ma dowód na eksplozję

Według mediów dowód na eksplozję został znaleziony i ma zostać przedstawiony w raporcie, który będzie prezentowany w 8. rocznicę tragedii. Rzeczniczka podkomisji smoleńskiej Marta Palonek nie posuwa się do tak radykalnych stwierdzeń. Jej słowa są bardziej ogólne: w raporcie mają znaleźć się wszystkie aspekty techniczne katastrofy, które dotąd ustalono. Mają być przedstawione też efekty eksperymentów i badań, które komisja przeprowadziła. Reporter RMF FM zapytał o kwestię dowodu na eksplozję. Czy komisja poprzestała na tezie z ubiegłego roku, dotyczącej bomby termobarycznej, czy też przedstawi ustalenia najnowsze - o taśmach wybuchowych, które miały znaleźć się na skrzydłach samolotu. Jak podkreśliła rzeczniczka - te tezy się nie wykluczają. - Badanie trwa. Na różnych etapach są różne ustalenia. Stąd wynika niezrozumienie pewnych kwestii przez opinię publiczną - dodała. Jej słowa można rozumieć jako potwierdzenie, że sprawa eksplozji zostanie podniesiona w raporcie. Komisja smoleńska fot. screenshot/rmf24.pl
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Katastrofa smoleńska. RMF w posiadaniu nowych stenogramów rozmów z kokpitu
  2. To OSTATNIA taka miesięcznica smoleńska! PiS potwierdza
  3. Media przemilczały! KRWAWY atak nożownika przed miesięcznicą
Następny artykuł