Komisja smoleńska rozerwana! Macierewicz w szoku

Komisja smoleńska rozerwana! Macierewicz w szoku Źródło:

Takiego obrotu spraw Antoni Macierewicz na pewno się nie spodziewał. Jak się właśnie okazało, jego komisja smoleńska, która ma wyjaśnić przyczyny katastrofy prezydenckiego samolotu z 2010 roku, właśnie została rozerwana.

Ten człowiek był podporą podkomisji smoleńskiej, czyli najważniejszego "dzieła" ministra obrony narodowej. Nagle postanowił jednak opuścić szeregi komisji. Macierewicz został na lodzie. Naukowiec z Politechniki Białostockiej i Instytutu Lotnictwa prof. Zdzisław Gosiewski był podporą smoleńskiego zespołu. Swoje opuszczenie podkomisji potwierdził w rozmowie z portalem gazeta.pl. Nie chciał jednak rozwodzić się na temat powodów dymisji. Dla Macierewicza Gosiewski zawsze był wsparciem. Na "Konferencjach Smoleńskich" pełnił funkcję wiceszefa komitetu naukowego. Teraz szef MON raczej nie będzie już mógł liczyć na profesora.

Ogółem z podkomisji odeszło już pięć osób: dr inż. Bogdan Gajewski, prof. Jan Obrębski, prof. Andrzej Ziółkowski i prof. Piotr Stepnowski, a teraz prof. Gosiewski. Na dodatek były szef zespołu dr Wacław Berczyński zrezygnował z funkcji przewodniczącego. Formalnie jednak nadal zdalnie wspiera kolegów z podkomisji.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News