Komisja Europejska idzie z Prawem i Sprawiedliwością na prawdziwą wojnę. Tym razem jej przedstawiciele stwierdzili, że różny wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn to dyskryminacja.

Równe traktowanie to kluczowy filar, na którym opiera się UE. Od 1979 roku mamy zasady, których celem jest postępujące wdrażanie równego traktowania kobiet i mężczyzn, jeśli chodzi o ochronę społeczną. Włącza się w to wiek emerytalny – stwierdziła rzeczniczka Komisji Europejskiej, Mina Andreewa.

Jej zdaniem cofnięcie reformy emerytalnej wprowadzonej przez Platformę Obywatelską to krok w tył. Komisja uważa, że wszystkie państwa członkowskie powinny zmierzać ku ujednoliceniu wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn.

Wszystkie kraje członkowskie, które ciągle mają zróżnicowany wiek emerytalny kobiet i mężczyzn, a jest ich niewiele, muszą podejmować kroki w stronę równego traktowania – oświadczyła rzeczniczka Komisji Europejskiej.

Zapowiedziała również, że unijne władze przyjrzą się bliżej kwestii wieku emerytalnego w Polsce. Zdaniem komentatorów będzie to otwarcie kolejnego już frontu na linii Prawo i Sprawiedliwości – Unia Europejska.

źródło: polsatnews.pl

Zobacz również