Sprawa protestu lekarzy rezydentów elektryzuje coraz szersze kręgi społeczne. W Polsce na ulice wychodzą kolejni Polacy, którzy w demonstracjach poparcia dla rezydentów, stają po ich stronie i żądają od władzy rozwiązania problemu. Równie głośno jest w internecie, gdzie popularność zdobywa pewna idea.

W internecie pojawiła się bowiem informacja, że jest prosty sposób na uzdrowienie Służby Zdrowia. Coraz głośniej bowiem mówi się nie tylko o problemie młodych lekarzy, ale także o kondycji polskiej służby zdrowia, która mocno kuleje. Jak przekonują internauci, wystarczy pozbyć się religii ze szkół, by uleczyć Służbę Zdrowia.

Według szacunków, „rozdział religii od państwa”, jak szumnie nazywają go internauci, pozwoliłby zaoszczędzić kolosalne pieniądze. Mowa nawet o 1,5 mld złotych. Wystarczyłoby przestać finansować imperium ojca Tadeusza Rydzyka, którego spółki dostają miliony od państwa oraz zlikwidować religię w szkołach. Niektórzy dorzucają do tego zerwanie z miesięcznicami, które przybierają formę prawdziwych rytuałów religijnych.

Dzięki temu nagle znalazłyby się pieniądze na podniesienie państwowego sektora medycznego z kolan. Wątpliwe jednak, by obecna władza, która jest za pan brat z Kościołem, zgodziła się na taki krok. Rząd nie potrafi jednak znaleźć dobrego wyjścia z tej patowej sytuacji, która niszczy jego wizerunek i kondycję i tak słabej polskiej Służby Zdrowia. Już głośno o postulacie opozycji, która żąda dymisji ministra zdrowia, Konstantego Radziwiłła.

źródło: polityczek.pl

Nie zgadniesz, skąd pochodzi rodzina Trumpa! 10 zaskakujących faktów z jego życia


Jeśli nie żyłeś w PRL-u, na pewno nie pamiętasz, CO TO...

...

Zobacz również