Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę na obozie harcerskim, który miał miejsce w Krzywej w powiecie zielonogórskim. 14-letnia harcerka podczas imprezy na zakończenie wyjazdu złamała tam kręgosłup. Natychmiast została przewieziona do szpitala i pilnie operowana.

Do wypadku doszło, kiedy dziewczyna zdecydowała się na skorzystanie z atrakcji polegającej na zjeździe między drzewem oraz jednym z budynków na linie. Za organizację zabawy odpowiedzialna była firma specjalizująca się w tego typu sprawach.

14-latka spadła z liny i uderzyła o ziemię. W drodze do szpitala była przytomna. Okazało się jednak, że ma złamany kręgosłup, dlatego natychmiast została operowana.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia dotyczącego wypadku od razu dokonali oględzin miejsca zdarzenia. Na razie nie postawiono nikomu zarzutów, a biegli próbują dojść do tego, dlaczego upadek w ogóle się wydarzył. Potencjalnym winnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności za spowodowanie poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Dziewczynka na szczęście przeżyła wypadek. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób złamanie wpłynie na jej dalsze życie. Lekarze robią jednak co w ich mocy, aby szybko wróciła ona do jak największej sprawności.

...

Zobacz również