Michał Kamiński znany jest z politycznych transferów. Teraz głośno mówi się o jego współpracy z Kukiz’15. Do doniesień odniósł się sam Paweł Kukiz, który powiedział co musi zrobić polityk Platformy Obywatelskiej.

Michał Kamiński do 2001 roku był członkiem ZChN (Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowego), by następnie przez rok działać w Przymierzu Prawicy. W 2002 wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości, a od 2007 do 2009 roku działał w Kancelarii Prezydenta RP jako sekretarz stanu odpowiedzialny za politykę medialną.

W 2010 roku opuścił PiS i zaangażował się w projekt Polska Jest Najważniejsza, by już rok później startować do Parlamentu Europejskiego z list Platformy Obywatelskiej. Okazuje się, że doradca Ewy Kopacz chce teraz dołączyć do obozu Kukiz’15. Kamiński został bowiem zawieszony w prawach członka klubu przez Grzegorza Schetyny za występowanie bez zgody szefa partii w programach telewizyjnych.

Jeżeli będzie chciał się zbliżyć do Kukiz’15, najpierw musi przejść czyściec w postaci uczestnictwa w zespole parlamentarnym ds. zmiany ordynacji wyborczej na okręgi jednomandatowe. To musi wynikać z dobrej woli, a nie z interesu politycznego. Musi też zrobić porządek sam ze sobą – mówił w #dziejesienazywo Kukiz.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

...

Zobacz również