KOLEJNY popularny lek w popłochu wycofany z aptek. Nie bierz tego!

KOLEJNY popularny lek w popłochu wycofany z aptek. Nie bierz tego!

Producenci medykamentów znowu się pomylili, a ich produkt po raz kolejny musi zostać wycofany z aptek. Popularny lek na poważne schorzenia zażywa codziennie tysiące osób, a do obiegu trafiła cała wadliwa partia. Eksperci alarmują - branie pigułek z tej serii może być szkodliwe.

Wycofywany lek stosuje się na szereg dolegliwości. Przepisywany jest osobom po przeszczepach, chorującym na łuszczycę, cierpiącym na choroby nerek i zapalenie stawów, czyli ogromnej rzeszy pacjentów. Chodzi o Cyclaid, którego producent pomylił się i umieścił w opakowaniu na dawki 100 mg jego słabszą wersję, 50 miligramową. Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o jego wycofaniu ze sprzedaży.

Wykonać natychmiast

Mylnie zapakowane pudełka, mają natychmiastowo zniknąć z oferty aptek w całym kraju. 3 listopada 2017 roku GIF podjął decyzję o rygorze natychmiastowej wykonalności, o wycofaniu partii Cyclaidu o numerze 910233. W wypadku zakupienia opakowania o tej numeracji należy bezzwłocznie się go pozbyć, niszcząc je, lub oddając w miejscu zakupu. źródło: Eska Info
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News