Dziennikarz TVP Tomasz Lis nie ma dobrej passy. Po fatalnej wpadce polegającej na tym, iż cytował w programie tweet z fałszywego konta Kingi Dudy, w sieci pojawiło się zestawienie jego wypowiedzi, z których wynika, że… sam nazywa siebie głupcem.

Użytkownik serwisu Wykop 0001 zauważył, że 26 lutego 2015 r. Tomasz Lis napisał na NaTemat.pl:

„Jeszcze nigdy w politycznej historii tak wielkiego zainteresowania nie budziły wybory, których wyniki wszyscy znają. Wybory prezydenckie w roku 2015 wygrał Bronisław Komorowski.

Nie byłoby w tej opinii nic dziwnego, gdyby nie kolejne wypowiedzi z portalu Lisa. Następna pochodzi z 1 maja 2015 r.

„Być może już teraz mamy na talerzu najważniejsze przesłanie tegorocznych wyborów prezydenckich, które wygra prezydent Bronisław Komorowski.”

Poprzednie wypowiedzi Lisa w zestawieniu z ostatnią, z 18 maja 2015 r. stawiają dziennikarza w co najmniej dziwnym świetle. Po raz kolejny na NaTemat czytamy:

Prezydent tę debatę wygrał i to absolutnie zdecydowanie. Ale największym błędem byłoby wyciąganie z tego wniosku, że wygrał już także wybory. Nie. Wybory są za tydzień. Triumfalizm jest zawsze nonsensowny. Tym bardziej, gdy maraton trwa. Tylko głupiec określa wynik na półmetku.

źródło: Wykop
fot. TVP

...

Zobacz również