Kolejna dymisja w Wojsku Polskim

Kolejna dymisja w Wojsku Polskim Źródło:

Do dymisji podał się jeden z najważniejszych żołnierzy, generał Jerzy Gut, szef Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych.

Dymisję generała potwierdził jego rzecznik, informując również o złożeniu przez niego wypowiedzenia stosunku zawodowej służby wojskowej. On sam sprawy nie komentuje, a przyczyną rezygnacji mają być powody osobiste. Na chwilę obecną pozostaje jeszcze na swoim stanowisku.

Od początku 2014 roku generał Gut objął stanowisko dowódcy sił specjalnych, które zostały przeformowane na Centrum Operacji Specjalnych - Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych po ówczesnej reformie systemu dowodzenia. Przez cały 2015 rok dowodził Komponentem Operacji Specjalnych NATO. Od marca 2007 roku był zastępcą dowódcy Jednostki Wojskowej GROM.

Generał Gut służył w misjach zagranicznych w Bośni i Hercegowinie, oraz w Iraku. W 2007 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego, a następnie w czerwcu 2014 roku, Medalem Dowództwa Operacji Specjalnych Stanów Zjednoczonych. Gut jest absolwentem Narodowego Uniwersytetu Obrony w Waszyngtonie.

To już kolejne odejście prominentnej figury Wojska Polskiego. W ciągu ostatnich miesięcy odeszli kolejni kluczowi żołnierze tacy jak generał Mieczysław Gocuł czy Mirosław Różański, który otwarcie i ostro krytykował ministra Antoniego Macierewicza, wskazując między innymi na jego działania jako jedną z przyczyn odejścia.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News