Obsługa największej elektrowni atomowej w Europie musiała wyłączyć jeden z bloków energetycznych po tym gdy pojawiły się problemy z generatorem. To już kolejna awaria w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej w ciągu miesiąca.

W niedzielę o godzinie 6 rano obsługa elektrowni wyłączyła blok energetyczny nr 6 by nie dopuścić do wewnętrznego uszkodzenia generatora. Władze elektrowni zapewniają, że tym razem także nie doszło do skażenia środowiska.

To już drugi taki incydent w ciągu miesiąca. Poprzednio blok nr 3 został odłączony od systemu energetycznego kraju z powodu zwarcia w systemie wydawania energii co doprowadziło do problemów z dostawami prądu na terenie Ukrainy.

Miesiąc temu w związku z awarią w ukraińskiej elektrowni wybuchła w Polsce panika, podsycana przez tabloidy ostrzegające przed „drugim Czarnobylem”.

Zaporoska Elektrownia Atomowa jest największą elektrownią tego typu w Europie. Posiada sześć reaktorów o mocy 950 MW każdy

źródło: newsweek.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.