kolęda epidemia koronawirus
Wikimedia Commons CC0
Joanna Szwalikowska - 26 Listopada 2020

Czy w aktualnej sytuacji epidemicznej przyjmiecie księdza po kolędzie?

Kolęda 2020 przynosi o wiele więcej pytań niż odpowiedzi. Część parafii decyduje się na odwołanie wizyt duszpasterskich lub ich przesunięcie, inne nadal zwlekają z decyzją. Czy w aktualnej sytuacji epidemicznej zdecydujecie się przyjąć księdza w domu?

Tegoroczna kolęda z pewnością będzie należała do nietypowych oraz wyjątkowych. Epidemia koronawirusa sprawiła, że wizyta duszpasterska w naszym domu może nie być najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Duchowni przemierzają kolejne mieszkania oraz domy, co w obecnej sytuacji stwarza duże zagrożenie rozprzestrzeniania się Covid-19.

Elżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałElżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Temat wizyt duszpasterskich w domach Polaków jest bardzo kontrowersyjną kwestią. Niektórzy duchowni za wszelką cenę chcą pojawić się w domach parafian. Obecne rygory oraz zalecenia sanitarne nie wskazują jednak, aby było to rozsądne rozwiązanie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Jednym z księży, który planuje odwiedzić swoich wbrew zaleceniom sanitarnym jest ksiądz Jarosław Lipniak, proboszcz z dolnośląskiej parafii. Wierni są oburzeni jego decyzją. Obawiają się o własne zdrowie. Odbycie się kolędy w formie tradycyjnej stwarza ogromne zagrożenie epidemiologiczne.

- Załóżmy, że ksiądz trafi do osoby chorej i rozniesie wirusa po innych mieszkańcach. Przecież on nie posiada danych epidemiologicznych. I co wtedy będzie? To jest brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za życie innych ludzi - mówił jeden z mieszkańców Witoszowa Dolnego w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Dzisiaj grzeje:

  1. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje wybitna Polka, "była ikoną"
  2. Gwiazda „M jak miłość” z dnia na dzień została bez pracy. Wystosowała dramatyczny apel
  3. Rząd nałoży automatyczną kwarantannę na tysiące Polaków. Nie ma odwrotu

Jakie jest wasze zdanie na temat kolędy w czasie epidemii koronawirusa? Uważacie, że wizyty duszpasterskie powinny odbyć się w tradycyjnej formie czy może jednak jesteście zdania, że bezpieczniej byłoby się od nich w tym roku powstrzymać? Czy zdecydujecie się przyjąć księdza w swoim domu?

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. L4 płatne 100 %? Znamy szczegóły najnowszych zmian, dobra wiadomość dla wielu Polek i Polaków
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Świerzyński skomentował Strajk Kobiet, wszystko poszło na żywo w TVP. Prowadzący zamarł
  4. W środku nocy Krzysztof Krawczyk przekazał tragiczne wiadomości. Pogrążył się w żałobie
  5. Jolanta Kwaśniewska ujawniła przykrą prawdę o swoim małżeństwie. Współczujemy, godnie wszystko znosiła
  6. Hit prosto ze Szwecji. Kiszone śledzie zaskakują smakiem
  7. Leśnicy pracowali w lesie. Porażające znalezisko odebrało im mowę, grom z jasnego nieba
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News