Chociaż od rozwiązania Wojskowej Służby Informacyjnej minęło już ponad 10 lat, nadal nie opublikowano całości raportu na jej temat. Wciąż na ujawnienie czeka osławiony aneks do raportu o WSI, którym rozporządza prezydent RP.

Raport o WSI powstał w czasie urzędowania Lecha Kaczyńskiego. To on pierwszy zadecydował, że nie zostanie opublikowany aneks do raportu. Już wtedy wzbudzało to liczne wątpliwości.

W 2015 roku rychłą publikację aneksu zapowiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas spotkania z Polonią w Chicago. Wyjaśniał on wówczas, że raport nie został ujawniony przez Lecha Kaczyńskiego, ponieważ konieczna była jeszcze jego redakcja.

Publikacji aneksu do raportu o WSI domaga się Marek Jakubiak z ugrupowania Kukiz’15. Podkreśla on, że aneks czeka na ujawnienie od 10 lat i wciąż się to nie dzieje.

– To jest kolejny prezydent, który nie ujawnia aneksu, a plotki chodzą wszędzie. Proszę go ujawnić i się skończy! – zaznacza Jakubiak.

Ujawnienie aneksu jest niemożliwe zdaniem prezydenckiego rzecznika Krzysztofa Łapińskiego. Zwraca on uwagę na to, że w związku z aneksem i całym raportem o WSI są wątpliwości, które przedstawił w swoim wyroku Trybunał Konstytucyjny.

– W takim razie proszę się zwrócić do TK i powiedzieć nam: trybunał nie pozwala ujawnić aneksu WSI – stwierdził Jakubiak.

Źródło: DoRzeczy

...

Zobacz również

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków