W związku z wydarzeniami pod Sejmem z ubiegłego weekendu, w Głogowie lokalni działacze Komitetu Obrony Demokracji postanowili zorganizować swój protest. Na wydarzenie przybyli jednak „nieproszeni goście”, którzy wyśmiali opozycjonistów.

Lokalni działacze Komitetu Obrony Demokracji i Nowoczesnej Ryszarda Petru postanowili zorganizować w Głogowie demonstrację, podczas której chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec obozu rządzącego i wydarzeniom jakie miały ostatnio miejsce pod Sejmem.

Manifestanci zebrali się pod biurem poselskim jednego z posłów Prawa i Sprawiedliwości, Wojciecha Zubowskiego. W stronę biura skandowano „precz z kaczorem dyktatorem”, „Spieprzaj dziadu” oraz „Wolny Sejm, wolne media, wolni Polacy”.

Na sam protest KOD i Nowoczesnej nie zjawiło się zbyt wiele osób. Frekwencja dopisała natomiast na kontrdemonstracji, gdzie w stronę KOD i Nowoczesnej rzucano takie hasła jak „Targowica”, „Kapusie” czy „precz z Głogowa”.

W pewnym momencie jeden z uczestników kontrdemonstracji postanowił zakpić z Komitetu Obrony Demokracji i Nowoczesnej udając ciężko rannego. Nawiązał tym samym do prowokacji, która miała miejsce pod Sejmem w nocy z piątku na sobotę (pisaliśmy o tym tutaj).

bh

...

Zobacz również