Przeciwnicy KOD-u popsuli antyrządową demonstrację (video)

Przeciwnicy KOD-u  popsuli antyrządową demonstrację (video) Źródło:

W związku z wydarzeniami pod Sejmem z ubiegłego weekendu, w Głogowie lokalni działacze Komitetu Obrony Demokracji postanowili zorganizować swój protest. Na wydarzenie przybyli jednak "nieproszeni goście", którzy wyśmiali opozycjonistów.

Lokalni działacze Komitetu Obrony Demokracji i Nowoczesnej Ryszarda Petru postanowili zorganizować w Głogowie demonstrację, podczas której chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec obozu rządzącego i wydarzeniom jakie miały ostatnio miejsce pod Sejmem.

Manifestanci zebrali się pod biurem poselskim jednego z posłów Prawa i Sprawiedliwości, Wojciecha Zubowskiego. W stronę biura skandowano "precz z kaczorem dyktatorem", "Spieprzaj dziadu" oraz "Wolny Sejm, wolne media, wolni Polacy".

Na sam protest KOD i Nowoczesnej nie zjawiło się zbyt wiele osób. Frekwencja dopisała natomiast na kontrdemonstracji, gdzie w stronę KOD i Nowoczesnej rzucano takie hasła jak "Targowica", "Kapusie" czy "precz z Głogowa".

W pewnym momencie jeden z uczestników kontrdemonstracji postanowił zakpić z Komitetu Obrony Demokracji i Nowoczesnej udając ciężko rannego. Nawiązał tym samym do prowokacji, która miała miejsce pod Sejmem w nocy z piątku na sobotę (pisaliśmy o tym tutaj).

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News