KOD szybko zmierza na dno. W ruch przestają wierzyć nawet zagorzali zwolennicy

KOD szybko zmierza na dno. W ruch przestają wierzyć nawet zagorzali zwolennicy

Kryzys w Komitecie Obrony Demokracji i jego powolny upadek dostrzegają już nawet media, które na początku jego istnienia gorąco kibicowały opozycyjnej organizacji. W ostatnim programie TVN24 gościł Jacek Wiśniewski, jeden z byłych frontowych działaczy KOD.

Były współpracownik Kijowskiego nie ma wątpliwości, że ruch zmierza ku upadkowi. Wiśniewski twierdzi, że to obecny lider jest największym problemem KOD. Kijowski rozpętał wokół siebie niejedną aferę, co podkopało wizerunek całej organizacji. Problematyczne ma być także to, że w ruchu de facto panuje autorytaryzm.

Co gorsza, ze słowami Wiśniewskiego zgadzają się nawet ci, którzy wciąż ruch wspierają. Członkowie KOD widzą bowiem, że marsze, które kiedyś wyciągały z domów po kilkadziesiąt tysięcy osób, dziś zrzeszają jedynie kilka tysięcy Polaków. Działacze Komitetu nie mają złudzeń - ruch potrzebuje gruntownej reformy i przetasowań na pozycjach władzy.

Problemu tego zdaje się jednak wcale nie dostrzegać Kijowski. Lider KOD ani myśli o wzięciu winy na siebie. Jego zdaniem wszyscy członkowie KOD są winni i "każdy powinien obwiniać się nawzajem".

 - Sprzeciwiam się mówieniu "pan i pana problemy", to są problemy KOD. Myślę, że wszyscy powinniśmy się czuć winni częściowo i nawzajem się nie obwiniać - oburzał się Kijowski.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News