Komitet Obrony Demokracji odniósł się oficjalnie do wydarzeń podczas niedzielnej uroczystości pogrzebowej nastoletniej sanitariuszki Danuty Siedzikównej ps. Inka, podczas której doszło do bijatyki pomiędzy członkami KOD i uczestnikami uroczystości.

Jak informowaliśmy wcześniej, podczas uroczystości pogrzebowych słynnej sanitariuszki Danuty Siedzikównej ps. Inka doszło do starcia pomiędzy aktywistami Komitetu Obrony Demokracji i uczestnikami pogrzebu. Lider KOD o mało nie został zlinczowany przez tłum, pojawiły się również oskarżenia o prowokację ze strony KOD-u, który z niewiadomych powodów zaczął skandować antyrządowe hasła podczas uroczystości i agitować na rzecz własnej orgniazacji.

ZOBACZ TAKŻE – Bójka na pogrzebie Inki z udziałem Kijowskiego i działaczy KOD. „Krwawię, boli, ale żyję”

Kierownictwo Komitetu Obrony Demokracji zdecydowało się odnieść do wydarzeń jakie miały miejsce w niedzielę w Gdańsku.

ZOBACZ TAKŻE – Kijowski niemal zlinczowany na pogrzebie Inki. Tłum na jego widok wpadł w furię (video)

 – Komitet Obrony Demokracji jest pokojowym ruchem, dla którego każda forma przemocy fizycznej jest niedopuszczalna. Wydarzenia, które miały miejsce pod Bazyliką Mariacką w Gdańsku, gdzie podczas uroczystej mszy żałobnej w intencji Danuty Siedzikówny „Inki” i Feliksa Selmanowicza „Zagończyka” poturbowani zostali przedstawiciele KOD-u, utwierdzają nas w przekonaniu, że Polska przestaje być państwem prawa. Stanowczo protestujemy przeciwko fali nienawiści, która zalewa nasz kraj, a której celem są ludzie, którzy apelują o pokój, demokrację i przyzwoitość. To nasza wspólna historia i żadna partia ani grupa nie ma prawa jej zawłaszczać. Wzywamy Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę oraz Panią Premier Beatę Szydło do stanowczego potępienia takich postaw, policję i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo uroczystości do wykrycia sprawców i skierowania sprawy na drogę sądową zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem – czytamy w oświadczeniu KOD.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: kod na fb

...

Zobacz również