"KOD jest niczym". TVP opublikowała taśmy Neumana z PO

"KOD jest niczym". TVP opublikowała taśmy Neumana z PO Źródło: Wikimedia Commons/Michał Józefaciuk

KOD po ujawnieniu tych taśm może przeżyć ogromny wstrząs. Okazuje się, że szef klubu parlamentarnego PO-KO nie ma zbyt wysokiego mniemania o popularnym ruchu społecznym.

"KOD jest niczym" miał powiedzieć Sławomir Neumann na taśmach opublikowanych przez TVP. Wyciek nagrań miał według stacji odsłonięć kulisy tego, co się obecnie dzieje w klubie parlamentarnym Platformy Obywatelskiej, która jest postrzegana jako główny rywal obozu rządzącego.

TVP publikuje taśmy na polityka opozycji

Nagrania mają pochodzić z rozmów przeprowadzonych przez działaczy PO w jednym z biur poselskich w Gdańsku. Autorem taśm miała być jedna z osób uczęszczająca na spotkania, która po latach postanowiła zrobić użytek z nagranych materiałów. W trakcie rozmów poruszono kwestie wyborów samorządowych, problemów z prawem kandydatów czy Komitetu Obrony Demokracji jako siły politycznej.

- Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k... Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k..., jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem - miał mówić Neumann do swojego gościa.

Neumann stwierdził, że KOD nie może być traktowany jako poważna siła polityczna

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Komitet Obrony Demokracji (KOD) powstał w 2015 roku jako odpowiedź na politykę prowadzoną przez Prawo i Sprawiedliwość. Aktywiści zarzucają władzy łamanie konstytucji oraz stwarzanie zagrożenia dla demokracji i praworządności w Polsce. Ruch społeczny wielokrotnie łączony był z tak zwaną "opozycją totalną" w postaci byłego obozu rządzącego, obecnie znajdującego się w Koalicji Obywatelskiej. Z taśm wynika, że Platforma Obywatelska nie traktowała KOD-u poważnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat legendarnej polskiej aktorki. Miała urodę, sławę i bogactwo, ale nie mogła spełnić największego marzenia. Będziecie płakać
2. 
Ojciec gwałcił swojego małego syna, a później oddawał swoim kolegom. Na jaw wyszły koszmarne kulisy sprawy, tylko dla osób o mocnych nerwach

- Nie ma KOD-u, KOD jest niczym. […] Ci ludzie z tego KOD-u, bez organizacji, są niczym. Możesz mieć tysiąc ludzi, bez organizacji są niczym. [...] na końcu - patrz, kto jest sensowny i bierz go do siebie. To jest metoda [...] Kodziarze to nie jest żadna siła. Oni będą świetni, wiesz do czego? Żeby brać komórki i filmować - mówił nagrywany polityk.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Płaca minimalna idzie na REKORD! Trudno uwierzyć ile wyniesie za kilka lat
  2. Uwielbiana bohaterka serialu ''Na dobre i na złe'' rezygnuje z pracy na planie. Fani są załamani
  3. "Pili przez niemal całe posiedzenie Sejmu". Była posłanka mówi całą prawdę o alkoholu na Wiejskiej
  4. Pierwszy raz wzięła na ręce szczeniaka. Szybko zaczęła łapać się za brzuch ze śmiechu przez reakcję zwierzaka
  5. Straszne doniesienia z polskiej miejscowości. Fragmenty aut porozrzucało na długości 200 metrów

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł