Prezydent Turcji Recep Erdoğan przebywał we wtorek w Polsce na jednodniowej wizycie. Jego obecność w kraju wywołała duże kontrowersje. Lewicowe środowiska postanowiły wyrazić swoje niezadowolenie wobec polityki Polski względem Turcji.

W związku z tym część środowisk związanych z lewicą m.in. Inicjatywa Polska, Partia Razem i Partia Zieloni zorganizowały demonstrację pod Pałacem Prezydenckim. W czasie, kiedy Andrzej Duda podejmował Erdoğana na uroczystym obiedzie, przed Pałacem demonstrujący zarzucali naszej głowie państwa, że pobiera „korepetycje z dyktatury”.

Pod pałacem prezydenckim doszło jednak do czegoś, czego nie spodziewał się nikt. Nagle do akcji wkroczyły tureckie służby specjalne, które przyjechały do Polski jako obstawa prezydenta Erdoğana i zaatakowały demonstrujących Polaków!

– Turecka bezpieka pracująca dla Erdogana odebrała siłowo transparenty osobom zmierzającym na demonstrację „Korepetycje Erdogana”! Według demonstrantek, które zostały napadnięte przez turecką bezpiekę, działo się to przy bierności polskiej policji – podała na Twitterze Partia Razem.

 

Te katastrofy wstrząsnęły całą Polską!


Znani ludzie, którzy opuścili nas w 2017 roku

...

Zobacz również