Trump jednym dekretem rozwścieczył feministki na całym świecie. Przywrócił zakaz sprzed 30 lat

Trump jednym dekretem rozwścieczył feministki na całym świecie. Przywrócił zakaz sprzed 30 lat

Kolejna decyzja Donalda Trumpa i znów na nowego prezydenta USA spada potężna fala krytyki. Republikanin nie ustępuje w prowadzeniu swojej prawicowej polityki. Właśnie przywrócił do łask zakaz, który w 2009 roku na początku swej prezydentury usunął Barack Obama.

O co chodzi? Mowa o zakazie, który w 1984 roku wprowadził ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Ronald Reagan. Polityk ten ponad 30 lat temu zakazał finansowania z budżetu USA działalności organizacji, które zajmują się przeprowadzaniem aborcji lub doradzają w tej kwestii.

Dotąd rocznie USA łożyło 600 mln dolarów na organizacje zajmujące się aborcją na całym świecie. Z ich usług korzystało 27 mln kobiet z różnych krajów świata i miało dostęp do antykoncepcji. Warto zaznaczyć, że wiele z tych organizacji wcale nie opierało się tylko na przeprowadzaniu aborcji - dla niektórych z nich to był tylko ułamek działalności.

Jak zwracają uwagę lewicowe media, Donald Trump przywrócił do łask zakaz w obecności samych mężczyzn. Razem z Trumpem w Gabinecie Owalnym byli jego doradca, Jared Kushner, szef sztabu, Reince Priebus, sekretarz sztabu - Rob Porter i wiceprezydent, Mike Pence. Ten ostatni stwierdził, że jest dumny, z uczestniczenia w takim momencie.

 - Jestem dumny z bycia w tej chwili razem z prezydentem - skomentował na Twitterze Pence.

Jak dotąd od wprowadzenia zakazu przez Reagana w 1984 roku ten był odwieszany dwukrotnie i dwukrotnie przywracano go. Pierwszy raz anulował go Bill Clinton na początku swojej kadencji. Następnie przywrócił go George Bush, by znów mógł odwołać go Barack Obama.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News