Sytuacja liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet jest obecnie – delikatnie mówiąc – bardzo nieciekawa. Zostały jej przedstawione zarzuty, które w najgorszym razie mogą skończyć się nawet… więzieniem. Kobiety w całej Polsce są zszokowane.

Marta Lempart poinformowała za pomocą mediów społecznościowych, że niedawno została przesłuchana przez policję w związku z postawionymi jej zarzutami. Okazuje się, że chodzi o zakłócanie legalnego zgromadzenia, co Lempart robiła za pomocą… megafonu.

Do incydentu doszło podczas demonstracji organizacji antyaborcyjnych. Lempart zorganizowała wówczas kontrdemonstrację, podczas której przez megafon krzyczała na proliferów.

– Jesteście kłamcami. Kłamiecie w biały dzień. Przestańcie kłamać – wykrzykiwała Marta Lempart w stronę demonstrantów.

Zarzuty przeciwko feministce

Jej zachowanie nie spodobało się funkcjonariuszom policji, którzy postawili kobiecie zarzuty. Zdaniem liderki Strajku Kobiet zarzuty stawiane przez mundurowych są tylko pretekstem, a wszystkie działania mają podłoże polityczne mające źródło w niechęci obecnego obozu władzy Prawa i Sprawiedliwości do lewicowych środowisk kobiecych.

– Postawiono mi zarzut zakłócania przebiegu legalnego zgromadzenia w związku z przepisem ustawy o ochronie środowiska, który teoretycznie zabrania używania urządzeń nagłaśniających w terenie zabudowanym – wyjaśniła feministka. – Wiadomo, że to jest bzdura kompletna i pretekst – dodała.

Zdaniem Lempart jej działanie było podyktowane słusznymi pobudkami. Jak twierdzi, sprzeciwiała się łamaniu prawa przez fundację organizującą demonstrację w obronie życia nienarodzonego.

– Fundacja złamała prawo, mówiące o zgorszeniu publicznym. Tego budzić nie wolno, a publikowanie i wystawianie obrzydliwych bannerów, spreparowanych krwawych zdjęć jest zgorszeniem publicznym. Policja na to nie reagowała – wyjaśniła kobieta.

fot. facebook.com/martamlempart
fot. twitter.com/martalempart

Źródło: wprost.pl

9 największych psychopatów wszech czasów


Największe seksskandale show-biznesu

...

Zobacz również