Do sieci trafiło nagranie, na którym możemy zobaczyć jak jedna kobieta rozprawia się z trzema uzbrojonymi włamywaczami chcącymi obrabować jej dom. Jeden z napastników poniósł śmierć na miejscu. 

Mogłoby się wydawać, że jedna kobieta nie ma szans w starciu z trzema uzbrojonymi włamywaczami, którzy nie cofną się przed niczym, by zdobyć łup.

Kłam temu stereotypowi postanowiła zadać jedna z mieszkanek stanu Georgia w USA, która sama rozprawiła się z napastnikami.

W udostępnionym przez policję nagraniu widzimy jak trzech złodziei uzbrojonych w broń palną przeszukuje dom w poszukiwaniu kosztowności. W pewnym momencie na miejscu zjawia się jego właścicielka również uzbrojona w pistolet.

Szybko wywiązała się strzelanina, w wyniku której śmierć poniósł jeden z napastników (28-letni Antonio Leeks). Pozostali dwaj uciekli w popłochu.

Policja udostępniła nagranie w nadziei, że pomoże ono w schwytaniu ocalałych rabusiów. Pod adresem kobiety płyną pochwały z całego kraju, nie tylko ze strony zwykłych obywateli ale także stróżów prawa.

W USA gdzie dostęp broni jest o wiele łatwiejszy niż w Polsce, każdy obywatel ma prawo jej użyć w obronie swojej własności.

https://www.youtube.com/watch?v=51LsU-FPVLo

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

...

Zobacz również