Kobieta spędziła ponad 60 lat w wielkiej tubie. Kiedy człowiek pozna powód, robi się smutno

Kobieta spędziła ponad 60 lat w wielkiej tubie. Kiedy człowiek pozna powód, robi się smutno Źródło: TheFinalInch YouTube.com

Kobieta i jej historia może być inspiracja dla wielu osób, które uważają, że w życiu trudno jest osiągnąć sukces. Stała się bohaterką wielu dokumentów oraz napisała książkę o tym co ją spotkało. I chociaż widok głowy wystającej z żelaznej tuby może dziwić, to zrobiła to z jednego konkretnego powodu. Nie było innej możliwości, lekarze musieli podjąć taką decyzję.

Kobieta przeżyła wyłącznie dzięki temu, że lekarze włożyli ją w wielką żelazną tubę. Martha Mason nie mogła się praktycznie ruszać, lecz nie zamierzała rezygnować z życia i czerpała z niego pełnymi garściami. Ta kobieta to prawdziwa inspiracja do walki o swoje marzenia. 

Aby przeżyć, kobieta musiała zostać zamknięta w metalowej tubie

Kobieta przez 61 lat otoczona była praktycznie przez sam metal. Przykrywał on większą część jej ciała, lecz nie przeszkodziło jej to dokonać niesamowitych rzeczy. Maszyna, z której wystaje głowa Marthy to tak naprawdę wielkie, sztuczne płuco. Została zbudowana w latach 20-tych ubiegłego wieku i pozwoliła jej dożyć starości.

Gdyby nie urządzenie, kobieta urodzona w 1937 roku w Lattimore w Północnej Karolinie podzieliłaby los swojego brata. Żelazna Martha jak zwykło się ją nazywać w dzieciństwie zachorowała na polio w wieku 11 lat. Na początku ukrywała objawy choroby, gdyż nie chciała martwić rodziców. Kiedy lekarze odkryli co jej dolega było już niestety praktycznie niedługo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jej brat zmarł na polio, ona dzięki żelaznej tubie dożyła starości

Kobieta nie zamierzała pogrążyć się w smutku. Nauczyciele odwiedzali ją w domu i dzięki pasji do nauki skończyła liceum wyróżnieniem, to jednak nie koniec jej naukowych sukcesów. Ma na swoim koncie również ukończone z wyróżnieniem dwa kierunki studiów, a w maju 2004 zyskała nawet tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Gardner-Webb. Szalejąca w czasie jej dzieciństwa epidemia polio nie powstrzymała jej także przed spełnianiem się zawodowo. Została dziennikarką lokalnej gazety i przy pomocy zapisującej jej artykuły mamy systematycznie pojawiała się na łamach prasy. Później w latach 90-tych skorzystała z pomocy technologicznych i była w samie tworzyć swoje publikacje. 

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie się dowiedzieliśmy. Już pewne: zapadła decyzja ws. przywracania obostrzeń
2. Rzecznik ministra zdrowia komentuje dzisiejszy raport. Nie ma dobrych informacji na weekend
3. Kobieta otworzyła drzwi nieznajomemu, który chciał wręczyć jej kwiaty. Chwilę później zaczął się prawdziwy horror

Ta kobieta to prawdziwa inspiracja

Kobieta stała się bohaterką kilku produkcji opisujących jej niecodzienne życie. Film "Martha Manson: 60 lat w żelaznym płucu" nadal dostępny jest na kanale TheFinalInch na Youtubie. Sama Martha wydała książkę "Oddech: Życie w rytmie żelaznego płuca", gdzie dzieli się spostrzeżeniami dotyczącymi swojego życiorysu. Wielokrotnie udowodniła, że nie ma takich rzeczy, które powstrzymają nas przed dokonaniem tego czego naprawdę pragniemy. Kobieta zmarła 4 maja 2009 r. osiągając wiek 71 lat, mimo iż lekarze w momencie zdiagnozowania polio dawali jej zaledwie rok życia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Europa znowu się zamyka. Kolejne kraje wprowadzają obostrzenia
  2. Kamil Stoch przekazał informacje na temat zakończenia kariery. Skoczek nie pozostawił fanom złudzeń
  3. Parawany plażowe mogą zapobiegać zarażeniom. Włosi ustawią je ze specjalnego materiału
  4. Niepokojąca informacja dla seniorów. Są zagrożeni, mogą stracić wiele
  5. Zapadła decyzja ws. powrotu dzieci do szkół. Pada konkretny termin
  6. 90% gospodyń psuje mizerię przez 1 błąd. Wystarczy dodać sekretny składnik naszych babek, smak rozpieszcza podniebienie
  7. Lidl z kontrowersyjnymi zasadami, nie każdemu się spodobają. Kasjer może zadać pytanie przy kasie
  8. Zakochana Ewa Wachowicz nie posiada się ze szczęścia. Wiadomo, kim jest jej partner
  9. Przepyszna cukinia w jajku i bułce tartej posmakuje inaczej, gdy dodasz 1 niesamowitą przyprawę. Po prostu lato na talerzu

Źródło: Fakt

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News