Ogromna strata, umarła przepiękna Polka. Zasłynęła jako tancerka, tłumy nie mogły oderwać od niej wzroku

Ogromna strata, umarła przepiękna Polka. Zasłynęła jako tancerka, tłumy nie mogły oderwać od niej wzroku Źródło: .

Wyjątkowa kobieta, kiedy tańczyła nie można było oderwać od niej wzroku. Talent i piękno, to właśnie charakteryzowało jedną z najwspanialszych Polek. Niestety, smutne wiadomości, jakie się pojawiły potwierdzają, że artystka nie żyje.

Piękna kobieta i uzdolniona tancerka, tak mówiono o Alicji Boniuszko, polskiej primabalerinie, która nie żyje. Tancerka zmarła tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w poniedziałek 23 grudnia. Jej śmierć jest niebywałą stratą dla polskiej sceny baletowej. 

Wyjątkowa kobieta, która wytańczyła sobie sukces 

Alicja Boniuszko była jedną z najbardziej znanych i uzdolnionych tancerek w naszym kraju. Całe życie była związana z baletem Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Przyszła na świat 16 października 1937 roku w Madziole na Wileńszczyźnie, gdzie mieszkała do 1945 roku, po czym razem z rodzicami przeprowadziła się do Wrzeszczu. 

W 1956 roku ukończyła Państwową Średnią Szkołę Baletową w Gdańsku,pod okiem Janiny Jarzynówny-Sobczak, która sprawiła, że talent pięknej Alicji nie poszedł na marne, każdego dnia kobieta ciężko pracowała, by osiągnąć swój sukces. 

Piękna i uzdolniona kobieta 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Już w 1956 została solistką, a następnie primabaleriną baletu Państwowej Opery Bałtyckiej. Tam zaczęła się jej wielka sława. Zdobyła też uznanie na konkursach międzynarodowych między innymi w 1960 roku w Vercelli we Włoszech, w 1961 roku w Rio de Janeiro. 

Do najbardziej znanych ról należały Odetta w “Jeziorze łabędzim” Piotra Czajkowskiego, Julia w “Romeo i Julii” Siergieja Prokofiewa, Dziewczyna w “Cudownym mandarynie” Béli Bartóka, Niobe w balecie “Niobe” Juliusza Łuciuka, Zobeida w “Szeherezadzie” Nikołaja Rimskiego-Korsakowa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Żona zainstalowała kamery w całym domu. Nagranie z kuchni wystarczyło, by wyniosła się z domu

2. TVP przekazało najgorszą wiadomość. Zmarł aktor uwielbianego serialu, miał zaledwie 30 lat

Od 1977 roku poświęciła się w zupełności pracy choreograficznej, pozostawiając za sobą chwile spędzone na tańcu w balecie. W 2000 roku Rada Miasta Gdańska przyznała jej Medal Księcia Mściwoja II za szczególne zasługi w dziedzinie artystycznej i za rozsławianie Gdańska w kraju i za granicą. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jej nogi są w pełni sprawne, a mimo to porusza się na wózku. Od lat szuka lekarza, który uczyni z niej osobę niepełnosprawną
  2. Nie żyje znakomity polski dziennikarz sportowy. Pracował przez niemal 30 lat
  3. Piękna strażniczka więzienna odbywała stosunki z niebezpiecznym osadzonym. W jej telefonie znaleźli porażające materiały
  4. Teściowa złożyła synowej "genialną" propozycję. Młoda żona uważa, że oszalała
  5. Przepis na aromatyczny rosół królewski zawiera sekretną przyprawę. Dzięki niej smak rozpieszcza wszystkie zmysły

źródło: fakt 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News