Kobieta zrzucona ze schodów
twitter.com Żaneta Gotowalska
Weronika Wasiak - 25 Października 2020

Zrzucili kobietę ze schodów kościoła. Niezbędna była karetka, porażające sceny

Kobieta została zrzucona ze schodów kościoła. Porażające sceny w polskim mieście, konieczne było wezwanie karetki pogotowia.

Kobieta wymagała natychmiastowej opieki po tym, jak zrzucono ją ze schodów. Zgromadzeni nie mogli uwierzyć w to, co spotkało młodą Polkę.

Nagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęłoNagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęłoCzytaj dalej

Koszmarne sceny w polskim mieście. Kobieta została zrzucona ze schodów kościoła

Od minionego czwartku w całej Polsce trwają protesty przeciwko zakazowi aborcji. 22 października zadecydowano bowiem, że Polki nie mogą przerwać ciąży w przypadku trwałego i zagrażającego życiu mamy i dziecka uszkodzenia płodu. Ta informacja rozsierdziła nie tylko młode kobiety, matki, osoby starsze i mężczyzn. Jeszcze tego samego dnia ulicami Warszawy, prosto pod dom Jarosława Kaczyńskiego, przeszedł tłum wykrzykujący hasła "Je**ć PiS".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiSabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiCzytaj dalej

W piątek już nie tylko w stolicy odbyły się huczne protesty - tysiące mieszkańców wyszło na ulice m.in. Rzeszowa, Katowic, Wrocławia czy Krakowa. Manifestujący zapowiadają, że strajki będą trwać również w przyszłym tygodniu. Tymczasem jak donosi Gazeta Wyborcza, do kuriozalnych scen doszło dziś w Krakowie, gdy tłum do kościoła Świętego Krzyża, przerywając mszę, wtargnął tłum. Wiele osób ustawiło się również przed kaplicą. Protestujący stali w milczeniu, trzymając transparenty z hasłami: "To jest wojna" czy "Stop łamaniu praw kobiet".

Po chwili pojawili się również narodowcy, a na ich czele stanął Robert Bąkiewicz. Tuż po godzinie 14:00, jak wynika z doniesień Wyborczej, doszło do szamotaniny, a policjanci zatrzymali jedną dziewczynę, jednak szybko ją wypuścili. Mimo iż narodowcy bronili wejścia do kościoła, przedrzeć udało się młodej kobiecie.

Chociaż mundurowi nie zareagowali, gruba Bąkiewicza momentalnie chwyciła mieszkankę i... zrzuciła ją ze schodów. Roztrzęsiona kobieta leżała na chodniku i nie wiedziała, co się dzieje. Zgromadzeni natychmiast zawiadomili karetkę pogotowia.

- Oni tam na schodach wciągnęli ją najpierw za drzwi do kościoła, potem wyciągnęli, szarpali, bili - relacjonuje reporterowi "Stołecznej" pani Sandra, uczestniczka protestu, która pomogła poszkodowanej.

Pogotowie zabrało kobietę i jak dotąd nie pojawiły się żadne informacje w sprawie jej stanu zdrowia.

Dzisiaj grzeje:

1. Bardzo przykre wieści o Bogumile Wander. Mąż podjął dramatyczną, ważną decyzję

2. Od piątku będzie można przemieszczać się tylko do pracy? Nieoficjalne informacje ”Interii”

3. Wiceminister ujawnił, co stanie się w połowie listopada. Wszystko poszło na żywo

Szamotaniny w ostatnich dniach obserwują mieszkańcy wielu miast. Przypominamy, że w czwartek, podczas pierwszego dnia protestów w Warszawie, policja użyła gazu łzawiącego i reagowała zatrzymaniami, gdy tłum dotarł pod dom prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Założyła kamery w domu, aby sprawdzić, co robi border collie. Widok bardzo ją zasmucił
  2. Ojciec Igi Świątek skomentował spotkanie córki z prezydentem. Opowiada o dziwacznej sytuacji
  3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
  4. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  5. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
  6. Eksperci biją na alarm. Fukushima ponownie nam zagraża
  7. Zmieniła jeden składnik i świat oszalał na ich punkcie. Najlepsze mielone według Magdy Gessler, zrobisz z dziecinną łatwością

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News