Kobieta obsesyjnie przeglądała nekrologi. Miała przerażający powód

Kobieta obsesyjnie przeglądała nekrologi. Miała przerażający powód Źródło: Wisconsin Department of Justice

Kobieta miała powód, by wnikliwie przeglądać nekrologi. Kiedy prawda wyszła na jaw, okoliczni mieszkańcy nie mogli uwierzyć w to, co działo się w ich miejscowości.

Kobieta przeglądała każdy nekrolog, ale nikt nie wiedział dlaczego. Kiedy prawda wyszła na jaw, okoliczni mieszkańcy nie mogli uwierzyć w to, co robiła 29-latka, są oburzeni jej zachowaniem. Kobieta została przyłapana na gorącym uczynku i odpowie za swoje okropne czyny przed sądem.

Kobieta uważnie studiowała okoliczne nekrologi, miała swój powód, by to robić

Janelle Gericke wpadła na genialny plan, jak szybko się wzbogacić. Kobieta dokładnie przeglądała wszystkie nekrologi, a później włamywała się do domów zmarłych, gdy ich rodzina przebywała na pogrzebie. Chociaż pomysł włamań był doskonale opracowany, 29-latka wielokrotnie została przyłapana na kradzieży. Zawsze jednak udawało jej się uniknąć odpowiedzialności. Tłumaczyła żałobnikom, że przyjechała po odbiór wylicytowanej na aukcji rzeczy i pomyliła adres lub, że została wynajęta do posprzątania mieszkania po zmarłym.

Najgorsze okazało się jednak to, że 29-latka sama powinna łapać takich złodziei, jak ona. Kobieta była stróżem prawa i zastępcą lokalnego szeryfa. Jej wysoka pozycja w społeczeństwie i zaufanie, które budziła, tylko ułatwiały przestępczy proceder. W końcu plaga "pogrzebowych kradzieży" zmusiła funkcjonariuszy policji do poważnego potraktowania sprawy. Rozpoczęli intensywne śledztwo i zauważyli na nagraniach z monitoringu, że przy obrabowanych domach nadzwyczaj często pojawia się samochód ich koleżanki z pracy. 

Kobieta wpadła, bo została przyłapana w okradanym domu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podejrzana kobieta w końcu wpadła, kiedy przyłapano ją na gorącym uczynku w domu 82-latka, któremu zmarła żona. Została złapana z książeczka czekową mężczyzny w rękach. Tego nikt się po niej nie spodziewał. Natychmiast wyrzucono ją z pracy, a lokalny szeryf wydał oficjalne oświadczenie, w którym przeprasza mieszkańców Wisconsin w USA za "wstyd i nieufność", które pojawiły się przez przebiegłą kobietę.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda. Zginął w wypadku, miał zaledwie 27 lat
2. Wszyscy nie żyją, nie mieli żadnych szans. TVN przekazał porażające słowa brata jednego z nieżyjących nastolatków

Gericke odpowie za swoje zuchwałe kradzieże przed sądem. Pierwsza rozprawa kobiety ma odbyć się po świętach, grozi jej nawet do 12 lat więzienia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tajemnicza śmierć Marii Probosz. Aktorka przegrała walkę z chorobą?
  2. Nie żyje wielokrotny mistrz kraju. Federacja podała informacje o przyczynach śmierci, smutne wiadomości
  3. Pan Władysław całe życie odprowadzał składki, ale nie dostaje emerytury z ZUS-u. Powód nie mieści się w głowie
  4. Wigilijna sałatka ze śledziem i tajnym składnikiem zniknie z talerzy w minutę. Goście będą Cię błagać o przepis
  5. To miał być zwykły pierwszy taniec. Nagle para młoda zrobiła niebywałą rzecz, wszyscy goście przecierali oczy ze zdumienia

źródło: Fakt 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News